Statystyk pokazują, że grudzień jest miesiącem, w którym Polacy wydają najwięcej i zaciągają najwięcej szybkich pożyczek. Jak się ustrzec długów przed Nowym Rokiem?
– W naszej branży często spotykamy ludzi, którzy popadli w ogromne długi; związane z prowadzeniem firmy, ale także konsumenckie. Niewielu z was wie, że prawo daje możliwość ogłoszenia upadłości nie tylko gospodarczej, ale i konsumenckiej. Polega to na umorzeniu długów powstałych przed złożeniem wniosku o ogłoszeniu upadłości. Trzeba spełnić szereg wymagań stawianych przez przepisy, by móc złożyć wniosek do sądu. Ale także liczyć się ze skutkami takiej decyzji. Upraszczając: konsument ma obowiązek wskazać i wydać syndykowi cały majątek i dokumentację finansową. Od tej pory nie może już swobodnie rozporządzać swoim majątkiem. Syndyk sporządza jego inwentaryzację i przystępuje do sprzedaży wartościowych przedmiotów; nieruchomości, samochodów, sprzętu AGD. O ile upadły posiada jakikolwiek majątek. Ogłoszenie upadłości wstrzymuje postępowania egzekucyjne prowadzone przeciwko konsumentowi. Przerwana zostaje nagonka banków, komorników i innych wierzycieli. Konsument może jedynie dokonywać drobnych wydatków życia codziennego – mówi dyplomowany specjalista ds. księgowości Anna Studzińska-Kazienko z tej samej kancelarii.
– Polujący na promocje muszą pamiętać, żeby nie przesadzić z wydatkami. Życie na kredyt jest przyjemne tylko do czasu, gdy przychodzi nam spłacić zobowiązania. Wydatki zawsze trzeba przykładać do zarobków, życie ponad stan ma swoje konsekwencje – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może zamiast leczyć skutki świątecznego szaleństwa, pomyśleć jak usunąć przyczyny tego zjawiska? Czy nie lepiej zastanowić się nad samą istotą tego święta, jego genezą i sensem i zwyczajnie nie iść bezmyślnie za tłumem. Tak zrobiłem kilkadziesiąt lat temu i dalekie są mi problemy większości Polaków.
Oj tak w święta to zawsze jest szaleństwo zakupowe. Mnie w sumie jeszcze jedno teraz czeka, ponieważ moja siostra ma 30ste urodziny i trzeba będzie kupić jej jakiś fajny prezent. Zastanawiam się czy może nie kupić jej takiej suszarkibo wygląda na naprawdę solidną i funkcjonalną. Co o tym myślicie?
Moim zdaniem dla siostry świetnym prezentem byłaby bielizna erotyczna ze sklepu jest to sklep z polskimi markami i bielizną pochodzącą od polskich projektantów.W nim dostaniesz nie tylko świetne kostiumy,ale też piękne,satynowe koszulki, halki, eleganckie i dopasowane body w wielu stylowych wzorach i kolorach.
uważam, że miłym gestem jest obdarowywanie się prezentami, ale żeby uniknąć tego całego zakupowego szaleństwa, staram się robić zakupy świąteczne wcześniej. Już jesienią zwracam uwagę na rzeczy, które mogłabym komuś z rodziny sprezentować i w grudniu mam problem z głowy.
Dobrze, że w robieniu zakupów (także tych jedzeniowych) z głową pomagają portale - np. można wybrać najlepszą pizzerię w danym mieście na podstawie tego typu zestawień:
U mnie zakupowo-remontowe szlaeństwo :D Zastanawiam się właśnie nad zakupem takich płytek do łazienki: http://www.szabelski-plytki.pl/ - co sądzicie?
Ja często zamawiam w sieci, np. ubrania i bieliznę tutaj https://ekskluzywna.pl/ to mój sklep numer jeden bo mają kilka marek które mi pasują i rozmiarowo i fasonowo.
Może zamiast leczyć skutki świątecznego szaleństwa, pomyśleć jak usunąć przyczyny tego zjawiska? Czy nie lepiej zastanowić się nad samą istotą tego święta, jego genezą i sensem i zwyczajnie nie iść bezmyślnie za tłumem. Tak zrobiłem kilkadziesiąt lat temu i dalekie są mi problemy większości Polaków.
polać! mądrze rzecze...
Oj tak w święta to zawsze jest szaleństwo zakupowe. Mnie w sumie jeszcze jedno teraz czeka, ponieważ moja siostra ma 30ste urodziny i trzeba będzie kupić jej jakiś fajny prezent. Zastanawiam się czy może nie kupić jej takiej suszarkibo wygląda na naprawdę solidną i funkcjonalną. Co o tym myślicie?