Miłe pożegnanie byłej przewodniczącej, a obecnie wicewojewody podkarpackiego Lucyny Podhalicz, wybór nowego przewodniczącego i ślubowanie nowego radnego Zdzisława Solki (Prawo i Sprawiedliwość) to główne punkty sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 22 lutego br.
Obrady rozpoczęły się od miłego akcentu. Piękny bukiet kwiatów, życzenia powodzenia w nowej roli i wspólne zdjęcie z byłą przewodniczącą rady miejskiej Lucyną Podhalicz nie zwiastowały gorącej i napiętej sesji. Takowej rzeczywiście nie było, ale kilka punktów zelektryzowało przemyskich radnych. Z całą pewnością takim był projekt uchwały, dotyczący przeznaczenia 186 tys. 500 zł na inwestycję pod nazwą „Obiekty basenowe w Przemyślu przy ulicy Sanockiej”[paywall]. Projekt ma być realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, którego zadaniem jest zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie i eksploatacja obiektów, pełniących funkcje sportowo-rekreacyjne. Wspomniana kwota ponad 186 tys. zł wykorzystana zostanie na sfinansowanie doradztwa koncepcyjnego i finansowego planowanego przedsięwzięcia, które w pierwszym etapie objęłoby wykonanie raportu z dotychczas przeprowadzonych prac i opracowanie wstępnej koncepcji inwestycji. W kolejnym doradztwo objęłoby przeprowadzenie rozmów technicznych z potencjalnymi partnerami prywatnymi.
Palny przeznaczenia pokaźnej sumy na wyżej wspomniane cele wywołały emocjonuującą dyskusję. – Na co tak naprawdę zostanie przeznaczona ta kwota? Czy to nie będzie element przedwyborczy, gloryfikujący pana prezydenta? Oczywiście nie jestem przeciwny budowie kompleksu. Kibicuję tej inicjatywie. Nie rozumiem natomiast, dlaczego nikt, w domyśle wydział inwestycji, nie oszacował tego przedsięwzięcia. Doradztwo za 186 tysięcy złotych? Jeśli tak będziemy gospodarować kasą, miasto nie przeżyje kolejnej takiej inwestycji – podsumował radny Tomasz Schabowski (PO).
Z tymi słowami polemizowali radni Janusz Zapotocki (SLD) i Tomasz Kuźmiek (Regia Civias). – Przecież pan prezydent podczas sesji wszystko dokładnie wyjaśnił. Ktoś chyba nie słuchał do końca uważnie – stwierdził ten pierwszy.
– Bardzo dziwię się słowom radnego Schabowskiego. Inwestycja w kompleks basenowy to najbardziej wyczekiwane przedsięwzięcie przez mieszkańców naszego miasta. Od czegoś przecież trzeba zacząć. Uważam, że ta kwota nie jest wysoka – spuentował drugi z miejskich rajców.
– Fakt przeznaczenia takiej kwoty w roku wyborczym nie ma żadnego znaczenia. Przecież w tym roku nie wbijemy tam łopaty, aby się tym chwalić i pozować do zdjęć. To niecelny strzał. Zapewniam, że nie jest to żaden początek kampanii wyborczej. Merytoryczne, dobrze przygotowane opracowanie musi kosztować. Takie są realia. To nie jest żadna fanaberia. Musimy z czymś się wybrać po pieniądze do ministerstw. Realizacja projektu rozpocznie się najwcześniej w przyszłej kadencji samorządu – podsumował prezydent Robert Choma.
15 głosami „za” i 5 „wstrzymującymi się” projekt zyskał akceptację.
Podczas sesji ślubowanie złożył Zdzisław Solka (PiS), który zyskał mandat dzięki złożeniu go przez L. Podhalicz. Radni przyjęli kilka uchwał, m.in. o przeznaczeniu pieniędzy na zakup specjalistycznego samochodu dla straży miejskiej, który będzie przeznaczony do przewozu osób do izby wytrzeźwień, przekazaniu w dzierżawę działek przy ulicy Słowackiego 85 (czyli położonych na terenie, na którym niegdyś działał Szpital Miejski) Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz spółce „MEDSPEC”. Ponadto przeznaczyli 22 tys. zł na założenie i utrzymanie monitoringu na obiektach przychodni, apteki i hoteliku przy ul. Słowackiego 85.
Na finał obrad doszło do wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu. Radny Wiesław Morawski (PiS) zaproponował na to stanowisko kolegę klubowego Bogusława Zaleszczyka, szefa Klubu Radnych PiS. Była to jedyna kandydatura. 15 radnych było „za”, 4 „przeciw.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale jesteśmy z nich dumni , naprawdę , dzięki za rozkwit naszego Królewskiego Miasta , za wiele stworzonych miejsc pracy dla młodych , za wiele nowych inwestycji w podstrefie ekonomicznej pięknie odrestaurowane kamienice , za czystość i porządek szczególnie na ul. Sportowej i bazarach , za wspaniale zrewitalizowany naprawdę piękny zielony rynek , za zespół basenów , piękną halę sportową , otwarty basen dla mieszkańców , za wysoki poziom przemyskiego sportu szczególnie piłki nożnej ,za pięknie oświetlone stadiony , za odnowienie parku przy Jagiellońskiej im. Płk.Witolda Pileckiego , za wspaniały pomnik , Marszałka Józefa Piłsudskiego w setną rocznice odzyskania niepodległości , za powiększenie liczby ludności szczególnie młodych oraz powierzchni królewskiego miasta , za piękny obiekt w postaci pubu- kawiarni na stoku narciarskim , za ożywienie nieczynnych dotąd placówek handlowych i usługowych , za ożywienie centrum miasta szczególnie ulic Franciszkańskiej i Kazimierza Wielkiego, za ożywienie pięknego Dworca PKP i funkcjonowanie nocnej kasy biletowej i wiele , wiele wspaniałych dokonań tej "wadzy" jak widać dumnie wypinających pierś , uśmiechniętych , zadowolonych z siebie bo my suweren jesteśmy bardzo i to bardzo zadowoleni. Naprawdę należy się kolejna podwyżka uposażeń bo za dobrą pracę dobra płaca. No jak ,tak czy nie , jak zapytuje zawsze do swoich poddanych klasyk z Torunia. A oni zawsze chórem tak, tak , tak.
No cóż KTOS wybrał ten zespół więc .... ? Czy jest wyjście? Zbojkotować wybory, komu potrzebna Rada BEZRADNA?
Jaki to zespół to zlepek indywidualność.
Kto wybrał? Kumoterdtwo, powiązania oraz Kościół. Przemyśl przypomina sieć pająka, kazdy jest w nią omotany. Na środku siedzi pająk i dosiegnie Cię jeśli tylko pociągnie za odpowiedni sznurek. Miasto jest małe, a jest raptem kilka prywatnych zakładów pracy powyżej 300 pracowników. Enklaw, gdzie są ludzie nie związani z siecią. Pozostali mieszkańcy lub ich rodziny pracują w instytucjach typu SG KAS UM KK czy podległych miastu spółkach, więc w sieci powiązań. Jakie jest z tego wyjście? Nie ma. Możemy tylko przełknąć tą żabę i uświadomić sobie, że miasto upadło. Dopiero jak sobie uświadomimy, że siedzimy po uszy w bagnie to zaczniemy zwracać uwagę na rzeczy najważniejsze. Nie na pomniki, uroczystości, ślizgawki itp. ale na sedno sprawy, aby się z dna odbić. Rada? Uciekać stąd do Rzeszowa lub innego miasta dbając o siebie i swoje rodziny trzeba to zrozumieć, że to miasto jest już spalone, a na zgliszczach siedzą szabrownicy razem ze swoimi rodzinami, którzy zawsze się pojawiają w takich sytuacjach, aby rozkrasc to co pozostało, aby przeżyć. A na kogo głosować? To naprawdę nie ma w tej sytuacji znaczenia... no może oprócz ludzi skrajnych.
Jaka piękna banda leserów. Lecę kupić antyramkę.
O obecny przewodniczący to już nie znajomy ani przyjaciel jak u poprzedniczki.To już rodzina.Czyli rodzina na swoim
Dziadostwo i tyle. Bedzie teraz mamrolił i udawał, że coś robi.
Czyli zostało po staremu. 4 czerwca 1989 upadła komuna. Upadła na cztery łapy.Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchal, niż mówili.SokratesPije by paść,padam by wstać, wstaję by żyć, żyję by pić.
Dokladnie, zalatuje tu skandalem!http://mojecytatki.pl/
Ale jesteśmy z nich dumni , naprawdę , dzięki za rozkwit naszego Królewskiego Miasta , za wiele stworzonych miejsc pracy dla młodych , za wiele nowych inwestycji w podstrefie ekonomicznej pięknie odrestaurowane kamienice , za czystość i porządek szczególnie na ul. Sportowej i bazarach , za wspaniale zrewitalizowany naprawdę piękny zielony rynek , za zespół basenów , piękną halę sportową , otwarty basen dla mieszkańców , za wysoki poziom przemyskiego sportu szczególnie piłki nożnej ,za pięknie oświetlone stadiony , za odnowienie parku przy Jagiellońskiej im. Płk.Witolda Pileckiego , za wspaniały pomnik , Marszałka Józefa Piłsudskiego w setną rocznice odzyskania niepodległości , za powiększenie liczby ludności szczególnie młodych oraz powierzchni królewskiego miasta , za piękny obiekt w postaci pubu- kawiarni na stoku narciarskim , za ożywienie nieczynnych dotąd placówek handlowych i usługowych , za ożywienie centrum miasta szczególnie ulic Franciszkańskiej i Kazimierza Wielkiego, za ożywienie pięknego Dworca PKP i funkcjonowanie nocnej kasy biletowej i wiele , wiele wspaniałych dokonań tej "wadzy" jak widać dumnie wypinających pierś , uśmiechniętych , zadowolonych z siebie bo my suweren jesteśmy bardzo i to bardzo zadowoleni. Naprawdę należy się kolejna podwyżka uposażeń bo za dobrą pracę dobra płaca. No jak ,tak czy nie , jak zapytuje zawsze do swoich poddanych klasyk z Torunia. A oni zawsze chórem tak, tak , tak.
No cóż KTOS wybrał ten zespół więc .... ? Czy jest wyjście? Zbojkotować wybory, komu potrzebna Rada BEZRADNA?
Jaki to zespół to zlepek indywidualność.