Reklama

Zaleszczyk nowym przewodniczącym rady, Solka radnym

Miłe pożegnanie byłej przewodniczącej, a obecnie wicewojewody podkarpackiego Lucyny Podhalicz, wybór nowego przewodniczącego i ślubowanie nowego radnego Zdzisława Solki (Prawo i Sprawiedliwość) to główne punkty sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 22 lutego br.

Obrady rozpoczęły się od miłego akcentu. Piękny bukiet kwiatów, życzenia powodzenia w nowej roli i wspólne zdjęcie z byłą przewodniczącą rady miejskiej Lucyną Podhalicz nie zwiastowały gorącej i napiętej sesji. Takowej rzeczywiście nie było, ale kilka punktów zelektryzowało przemyskich radnych. Z całą pewnością takim był projekt uchwały, dotyczący przeznaczenia 186 tys. 500 zł na inwestycję pod nazwą „Obiekty basenowe w Przemyślu przy ulicy Sanockiej”[paywall]. Projekt ma być realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, którego zadaniem jest zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie i eksploatacja obiektów, pełniących funkcje sportowo-rekreacyjne. Wspomniana kwota ponad 186 tys. zł wykorzystana zostanie na sfinansowanie doradztwa koncepcyjnego i finansowego planowanego przedsięwzięcia, które w pierwszym etapie objęłoby wykonanie raportu z dotychczas przeprowadzonych prac i opracowanie wstępnej koncepcji inwestycji. W kolejnym doradztwo objęłoby przeprowadzenie rozmów technicznych z potencjalnymi partnerami prywatnymi.

To nie początek kampanii

Palny przeznaczenia pokaźnej sumy na wyżej wspomniane cele wywołały emocjonuującą dyskusję. – Na co tak naprawdę zostanie przeznaczona ta kwota? Czy to nie będzie element przedwyborczy, gloryfikujący pana prezydenta? Oczywiście nie jestem przeciwny budowie kompleksu. Kibicuję tej inicjatywie. Nie rozumiem natomiast, dlaczego nikt, w domyśle wydział inwestycji, nie oszacował tego przedsięwzięcia. Doradztwo za 186 tysięcy złotych? Jeśli tak będziemy gospodarować kasą, miasto nie przeżyje kolejnej takiej inwestycji – podsumował radny Tomasz Schabowski (PO).

Reklama

Z tymi słowami polemizowali radni Janusz Zapotocki (SLD) i Tomasz Kuźmiek (Regia Civias). – Przecież pan prezydent podczas sesji wszystko dokładnie wyjaśnił. Ktoś chyba nie słuchał do końca uważnie – stwierdził ten pierwszy.

– Bardzo dziwię się słowom radnego Schabowskiego. Inwestycja w kompleks basenowy to najbardziej wyczekiwane przedsięwzięcie przez mieszkańców naszego miasta. Od czegoś przecież trzeba zacząć. Uważam, że ta kwota nie jest wysoka – spuentował drugi z miejskich rajców.

– Fakt przeznaczenia takiej kwoty w roku wyborczym nie ma żadnego znaczenia. Przecież w tym roku nie wbijemy tam łopaty, aby się tym chwalić i pozować do zdjęć. To niecelny strzał. Zapewniam, że nie jest to żaden początek kampanii wyborczej. Merytoryczne, dobrze przygotowane opracowanie musi kosztować. Takie są realia. To nie jest żadna fanaberia. Musimy z czymś się wybrać po pieniądze do ministerstw. Realizacja projektu rozpocznie się najwcześniej w przyszłej kadencji samorządu – podsumował prezydent Robert Choma.

Reklama

15 głosami „za” i 5 „wstrzymującymi się” projekt zyskał akceptację.

Szef Klubu Radnych PiS nowym przewodniczącym

Podczas sesji ślubowanie złożył Zdzisław Solka (PiS), który zyskał mandat dzięki złożeniu go przez L. Podhalicz. Radni przyjęli kilka uchwał, m.in. o przeznaczeniu pieniędzy na zakup specjalistycznego samochodu dla straży miejskiej, który będzie przeznaczony do przewozu osób do izby wytrzeźwień, przekazaniu w dzierżawę działek przy ulicy Słowackiego 85 (czyli położonych na terenie, na którym niegdyś działał Szpital Miejski) Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz spółce „MEDSPEC”. Ponadto przeznaczyli 22 tys. zł na założenie i utrzymanie monitoringu na obiektach przychodni, apteki i hoteliku przy ul. Słowackiego 85.

Na finał obrad doszło do wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu. Radny Wiesław Morawski (PiS) zaproponował na to stanowisko kolegę klubowego Bogusława Zaleszczyka, szefa Klubu Radnych PiS. Była to jedyna kandydatura. 15 radnych było „za”, 4 „przeciw.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    klasyk z Przemyśla - niezalogowany 2018-02-23 23:32:42

    Ale  jesteśmy z nich dumni , naprawdę , dzięki za rozkwit naszego Królewskiego Miasta , za  wiele stworzonych miejsc pracy dla młodych , za wiele nowych inwestycji  w podstrefie ekonomicznej pięknie odrestaurowane kamienice , za czystość i porządek szczególnie na ul. Sportowej i bazarach , za wspaniale zrewitalizowany  naprawdę  piękny zielony rynek , za zespół basenów , piękną halę sportową , otwarty basen dla mieszkańców , za wysoki poziom przemyskiego sportu szczególnie piłki nożnej ,za pięknie oświetlone stadiony , za odnowienie parku przy Jagiellońskiej im. Płk.Witolda Pileckiego , za wspaniały pomnik , Marszałka Józefa Piłsudskiego w setną  rocznice odzyskania niepodległości ,  za powiększenie liczby ludności szczególnie młodych oraz powierzchni królewskiego miasta , za piękny obiekt w postaci  pubu- kawiarni na stoku narciarskim , za ożywienie nieczynnych dotąd placówek handlowych i usługowych , za ożywienie centrum miasta szczególnie ulic Franciszkańskiej i Kazimierza Wielkiego, za  ożywienie pięknego Dworca PKP i funkcjonowanie nocnej kasy biletowej i wiele , wiele wspaniałych dokonań tej "wadzy" jak widać dumnie wypinających pierś , uśmiechniętych , zadowolonych z siebie bo my suweren jesteśmy bardzo i to bardzo zadowoleni. Naprawdę należy się kolejna podwyżka uposażeń bo za dobrą pracę dobra płaca. No jak ,tak czy nie , jak zapytuje  zawsze do swoich poddanych   klasyk z Torunia. A oni zawsze chórem tak, tak , tak.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2018-02-24 05:40:48

    No cóż KTOS wybrał ten zespół więc .... ? Czy jest wyjście? Zbojkotować wybory, komu potrzebna Rada BEZRADNA?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    art - niezalogowany 2018-02-24 06:05:39

    Jaki to zespół to zlepek indywidualność.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama