To byłby niespodziewany come back Andrzeja Zapałowskiego do Brukseli. Obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN – Braun – Liroy – Narodowcy.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja br. W kończącej się kadencji Podkarpacie miało trzech reprezentantów: Tomasza Porębę, Stanisława Ożoga (obaj z PiS) oraz Elżbietę Łukacijewską z PO[paywall].
W poprzednim numerze poinformowaliśmy, że karty w wyborach do europarlamentu odkryło Prawo i Sprawiedliwość. Kilka dni temu zrobiły to władze pozostałych ugrupowań.
Wspomnianą konfederację tworzą różne środowiska prawicowe: od liberałów Janusza Korwin-Mikkego, przez narodowców, po Grzegorza Brauna – niedawnego kandydata na prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie G. Braun będzie otwierał podkarpacką listę konfederacji. Z której pozycji wystartuje A. Zapałowski, jeszcze nie wiadomo.
W tym samym czasie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, podał nazwiska liderów list. Na Podkarpaciu listę koalicji będzie otwierał... świętokrzyski europoseł PSL Czesław Siekierski. Drugie miejsce przypadło posłance PO Krystynie Skowrońskiej z Mielca. Trzecie dostał SLD. Wystartuje z niego Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.
Na 7. miejscu na liście widnieje nazwisko przemyślanina, posła PO Marka Rząsy. Tuż przed nim znalazła się Elżbieta Łukacijewska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapałowski ? No to macie Korwina w naszej Radzie Miasta. Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji które złożył. Zmarnowany mandat w Radzie ! Ale brawo ciemny ludzie takiego sobie wybraliście. Cudem wszedł do RM a teraz co po 5 miesiacach juz mu sie znudziła praca dla miasta ? Chce zarabiać 30 tys a nie 1500 zł ? A wyjaśnił sprawe łączenia mandatu z wojskami ? Bo ponać nagiął prawo a ponać ... profesor ... Ale brawo ciemny ludzie macie swojego Radnego. Ale zaraz należy do Klubu Kukiz15 a startuje od Korwina ? No to pora wystapic z Klubu i złożyć mandat ! Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał brawo ...
To jakieś jaja , przecież kilka lat temu Rząsa mało nie skakał z radości do góry gdy udało się mu "wskoczyć" na miejsce Łukacijewskiej w Sejmie która rokowała do PE oczywiście dla Polski , nie dla kasy unijnej i brukselskiej emeryturki , po kilku latach ciężkiej pracy oczywiście dla naszego kraju. Nie wiem co ta dość cwana pani posłanka załatwiła dla Polski i naszego zabiedzonego regionu , w/ g danych najbardziej zdegradowanego zadupia w UE , w tym przemyskiego czy szerzej podkarpacia . 0becnie jeśli wierzyć w prawdziwość artykułu manewr chce powtórzyć pracowity poseł Rząsa oczywiście ciężko pracować dla Polski , nie myśląc o unijnych fruktach i przywilejach . No cóż można i tak na co liczy doktor Zapałowski co będzie załatwiał w Brukseli również dla Polski dla Przemyśla , czy praca oczywiście ciężka w RM również mu się po kilku miesiącach znużyła że chce zmienić tak szybko miejsce zarobkowania. Jednak myślę że robią sobie jaja , reklamę. Tyle i aż tyle.
Dla suwerena https://www.newsweek.pl/polska/pis-i-fikcyjni-asystenci-wyludzenie-pieniedzy-z-europarlamentu-jest-sledztwo/pgnn747
Zapałowski pierwszy karierowicz w Radzie Miasta. Nie był jeszcze wiceprzewodniczącym RM a kazał sobie już pisać w TVP wicepdzewodniczący RM wstyd przypisując sobie samemu takie tytuły. Z tego co pamiętam przeszedł 1 głosem no to macie swojego reprezentanta w muszce! Czekać tylko kiedy Korwin przyjedzie na Sesję do nas go zachwalac albo obrażać kobiety.
Głosowałem na AZ w okręgu nr 1 jako na Kukiza a nie na człowieka ! A teraz co ? KORWIN ? Wypad z RM nie chce Korwina ! Już mu się znudziła praca w Radzie po kilku miesiącach ? Wstyd ! Swój głos zmarnowałem !!!!
Zrezygnował z WOT,więc sprawa prawie wyjaśniona,prawie bo nic nie wiadomo czy za ten okres zwrócił pieniądze.Panowie z Kukiz 15 wjechali do RM na plecach W.Bakuna a teraz zostawiają go na pożarcie.
Trzeba przyznać,ze tak tęgi umysł z koryta Sanu/filia "jedynej Rosji' specjalizujący się w sianiu fermentu,następnie natchniony ideami Kukiz15 obecnie olśniony Korwinem.Z wiedza raczej krucho skoro nie zna nawet kanonów dziedziny w której podobno się specjalizuje lub zapomina gdy chodzi o kasę.A teraz swoje "doświadczenie" chce przekazywac tumanom w całej Europie,tej zjednoczonej świadomej.Ale każdy region wysyła do PE to co ma najlepszego.U nas najlepsza jest powaga głupoty.Ale ta też jest potrzebna by PE doskonale orientował się gdzie jest dno.
Pracowity poseł Marunio co ty takiego zrobiłeś dla podkarpacia ja się pytam? Jak byliście przy korycie tylko chapaleś dla siebie. Nic nie zrobiłeś teraz dużo masz do powiedzenia że byś to zrobił tamto zrobił czemu nie robiłeś jak mogłeś.
Tak czytam powyższe wpisy:...Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji ......Zmarnowany mandat......Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał......z Kukiz 15 wjechali do RM na plecach W. Bakuna a teraz zostawiają go......KARIEROWICZE tylko kasa liczy... ....To jakieś jaja....... pierwszy karierowicz w Radzie Miasta...To Wy nie wiedzieliście na kogo głosowaliście? Co myśleliście, że razem z Bakunem będą budować szczęśliwy Przemyśl? Nie miejcie do gościa pretensji bo jaki jest to większość doskonale wiedziała i wie. Taki ma charakter i już, przecież się nie zmieni dlatego, że radnym został. Smutne natomiast jest to, że mimo tego aż tylu ...... w Przemyślu się znalazło i głosowało na takich kandydatów!Niektórzy chociaż uczciwie przyznają po fakcie, że niegramotni byli.....Wstyd ! Swój głos zmarnowałem !!!!........Ale każdy region wysyła do PE to co ma najlepszego.U nas najlepsza jest powaga głupoty....I to jest święta prawda! Nigdy rejon przemyski nie cieszył się jakimś specjalnym uznaniem, kojarzył się zawsze z ciemnotą i zacofaniem, gdzie lud całuje po brudnych łapach pedofilów zboczonych w sukienkach.I jak widać tak pozostanie - tu odsyłam do mich wpisów sprzed wyborów studzących huraoptymizm tzw. kukizowców - dalej region będzie się kojarzył z głupotą.Czy jest na to jakaś rada, wyjście z tego zaduchu?
Przebywając w młodym wieku w Wiedniu, A.Hitler po tym jak nie dostał się na ASP fascynował się polityką i całymi godzinami przebywał w parlamencie wysłuchując przemowy polityków różnej narodowości wchodzących w skład monarchii, przemowy często były wygłaszane przez całe godziny po to aby uniemożliwić innym posłom zajęcie głosu, w dodatku często były głoszone w ich narodowych językach niezrozumiałych dla ogółu parlamentu. Zrozumiał wówczas że nieunikniony jest upadek monarchii austro-węgierskiej co go niezmiernie ucieszyło gdyż już wówczas marzył o wspólnym kraju wyłącznie niemieckojęzycznym. Zrozumiał też że demokracja jest beznadziejna i postanowił zrobić wszystko by ten stan rzeczy zmienić. Po nieudanym puczu monachijskim przebywając w więzieniu gdzie napisał swoją książkę postanowił zmienić stan rzeczy wygrywając wybory w sposób demokratyczny co mu się udało. Jakie były tego konsekwencje wiedzą wszyscy.I to jest moi drodzy demokracja, w polskim wydaniu demokracja przez okres 30 lat doprowadziła do degrengolady państwa, wysprzedaży majątku narodowego,uzależnienia ekonomicznego i politycznego. Osobnicy wyzuci z zasad moralnych,nie mający pojęcia o honorze, uprawiający politykę za główny cel stawiają sobie zgromadzenie majątku kosztem państwa i społeczeństwa. W tym państwie nazywanym demokratycznym normalne jest to że polityk zarabia miesięcznie więcej niż robotnik przez całe życie, spekulacja i wyzysk jest nazywana wolnym rynkiem i przedsiębiorczością.I za czymś takim moi drodzy głosujecie, beze mnie.
"...Osobnicy wyzuci z zasad moralnych,nie mający pojęcia o honorze, uprawiający politykę za główny cel stawiają sobie zgromadzenie majątku kosztem państwa i społeczeństwa. W tym państwie nazywanym demokratycznym normalne jest to że polityk zarabia miesięcznie więcej niż robotnik przez całe życie..."Niestety dokładnie tak. Najgorsze że ludzie to akceptują! Nie oburzają się, że takie Sadurskie i inne Misiewicze zarabiają po 100 000 zł miesięcznie, że w dwa lata za łapówy wille budują sobie i swoim dzieciom a oburzają się że nauczyciele chcą normalnie żyć, nie za 1900 zł ale przynajmniej za 3000 zł żeby na chleb wystarczało.Po co była ta cała rewolucja skoro komuna wróciła ale w jeszcze bardziej zdegenerowanej pis-postaci?!
Takiej komuny w wydaniu pisu najstarsi gorale nie pamietaja!!!!!ll
Może wreszcie wyborcy tego Pana zobaczą jak on ich robi w wielkiego "bambusa". Parę miesięcy pobył w radzie Przemyśla i już idea zmiany naszego regionu zmienił na ideę zmiany Europy. Która to już jego partia z kolei.. może kto policzył?
Pamietam jakim był mocnym działaczem KPNu,a jak sie pożniej okazało to była partyjka samych kapusi.Czy P.Zapałowskiego ktoś zlustrował?On pochodzi Z wałbrzycha,a to jest kolebka konfidentów i kombinatorów.Teraz potwierdza to osobiscie zmieniajac poglady w zależności od koryta
do " ja"Wpis - żenujący , moim zdaniem, sprowokował mnie do zabrania głosu.Doprawdy o stracie jakich ?- cyt: "wielkich ludzi, fachowców, patriotów? " mówisz. W artykule była mowa o pośle Ziemi Przemyskiej i jednym z radnych, którzy startują w wyborach o Europarlementu.Na czymże ich wielkość polega- proszę o wyjaśnienie .Wielki to był Marszałek Piłsudski, oraz Kazimierz - król no i jeszcze parę innych znamienitych postaci .
Panie,, Gość,, , Pan naprawdę nie wyczuł w moim wpisie sarkazmu?
W kandydowaniu A Zapałowskiego do PE chodzi głównie o to żeby wzmocnić siły Korwin BraunLiroy Narodowcy. Konfederacja dąży do ograniczenia w Polsce podatków, wzmocnienia kraju i Polaków. Niestety Kukiz rozczarował wielu ludzi. Nie sączcie jadu tylko czytajcie https://konfederacja.eu/
Do wzmocnienia kraju powiadasz, mi się jednak wydaje że jednak tylko do wzmocnienia swojego portfela.
Przemyski bryndal w europarlamencie :D
Ta cała zbieranina oszołomów o nazwie Konfederacja nie ma żadnych szans w wyborach!Natomiast nie wiem kogo miał rozczarować Kukiz, chyba tylko jakiś gamoni co nie wiedzieli co zacz ten pijaczyna.
Każdy może chcieć gdzieś się dostać ...w tym przypadku do Europarlamentu. Tylko to od Was wyborców zależy na kogo zagłosujecie, I czy się dostanie. Napisze jeszcze raz...to Wy rozdajecie karty To Wy zadecydujecie . No tylko idżcie na wybory a nie jojczcie.
"No tylko idźcie na wybory a nie jojczcie" Tym ........................ właśnie o to chodzi, idźcie na wybory! A jak nie ma na kogo głosować? To wybierajcie "mniejsze zło" I tak już kilkadziesiąt lat i później całe życie. I zawsze jakaś. ............... się dostanie do europarlamentu,parlamentu, senatu, rady miasta,rady gminy. Na kogo chcecie głosować; na PiS który twierdzi ze sytuacja ekonomiczna kraju jest znakomita i rozdaje pożyczone pieniądze na lewo i prawo? Ustawy PiS-owi pisze p.Daniels z p. Mosbacher. A skoro jak twierdzi PiS są pieniądze to może w końcu weźmie się za budowę elektrowni atomowej najlepiej kilku aby był tani prąd ,wówczas wszyscy skorzystają i smogu nie będzie. Jak na razie to wydano miliard na pensje działaczy "budowniczych" wcześniej PO a teraz PiS-u a nawet lokalizacji nie potrafią wskazać! Na PO ?KE/ która rządząc okradała wszystkich wokół z wyjątkiem siebie i koalicjanta?Ustawy pisane były w Berlinie a "polski minister spraw zagranicznych wzywał Berlin do wzięcia większej "odpowiedzialności" za Europę. Jeszcze za mało uzależniły ekonomicznie Niemcy Europę? Może na Biedronia który chce przywołać kościół do porządku / może częściowo i słusznie/ ale przy okazji uświęci pederastów związkami małżeńskimi i prawem adopcji dzieci?Moi drodzy, jak nie macie na kogo głosować to NIE GŁOSUJCIE. Przynajmniej nie będziecie legitymizować tego bagna.
hahahaha tylko sie posmiac albo plakac z niemocy zmian
Sami tutaj malkontenci, zapewne nic nie robią dla dobra kraju tylko narzekanie im wychodzi. Macie wolność, swobodę możecie też kandydować, ruszcie 4 litery zamiast obrzucac ich błotem. Najlepiej pluć i łapać i poobrzucać błotem nic innego lepiej wam nie wychodzi
A kto wg Ciebie zrobił coś dobrego dla kraju a nie dla siebie? Masz dostęp do internetu, poszukaj sobie oświadczenia majątkowe np przemyskich radnych,posłów i kogo tam chcesz jeszcze. Poszukaj w następujący sposób; na początku "działalności dla dobra kraju" i po upływie kadencji/ pierwszej,drugiej itd/ Jak już poczytasz to napisz co o tym myślisz. Jeśli bogacenie się w skutek działalności dla "dobra kraju" jest wg Ciebie normalne to napisz że tak to oceniasz.
a mnie najbardziej razi to że obecni samorządowcy którzy wygrali w wyborach jesienią , rozwieszają kolejne plakaty, bilbordy i to wszystko za nasze pieniądze(aby im żyło się lepiej) , nie rozumiem sytuacji w której osoba objęła stanowisko , podjęła jakieś cele i tu nagle zostawia to dla europarlamentu, głupio tłumacząc że to dla Podkarpacia...często oglądam wiadomości i ani razu nie słyszałem aby UNIA mówiła o jakichś terenach w Polsce, ich kierunek jest krajowy, ale nie , obecni kandydaci obiecują wszystko, tylko czy oni władają podstawą nawet angielskiego aby zrozumieć co mówią inni..sam osobiście nie będę głosował i nie dam się nabrać na ich obiecanki...zresztą ich aktywność polityczną widać tylko przed wyborami...
Zapałowski ? No to macie Korwina w naszej Radzie Miasta. Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji które złożył. Zmarnowany mandat w Radzie ! Ale brawo ciemny ludzie takiego sobie wybraliście. Cudem wszedł do RM a teraz co po 5 miesiacach juz mu sie znudziła praca dla miasta ? Chce zarabiać 30 tys a nie 1500 zł ? A wyjaśnił sprawe łączenia mandatu z wojskami ? Bo ponać nagiął prawo a ponać ... profesor ... Ale brawo ciemny ludzie macie swojego Radnego. Ale zaraz należy do Klubu Kukiz15 a startuje od Korwina ? No to pora wystapic z Klubu i złożyć mandat ! Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał brawo ...
KARIEROWICZE tylko kasa liczy
To jakieś jaja , przecież kilka lat temu Rząsa mało nie skakał z radości do góry gdy udało się mu "wskoczyć" na miejsce Łukacijewskiej w Sejmie która rokowała do PE oczywiście dla Polski , nie dla kasy unijnej i brukselskiej emeryturki , po kilku latach ciężkiej pracy oczywiście dla naszego kraju. Nie wiem co ta dość cwana pani posłanka załatwiła dla Polski i naszego zabiedzonego regionu , w/ g danych najbardziej zdegradowanego zadupia w UE , w tym przemyskiego czy szerzej podkarpacia . 0becnie jeśli wierzyć w prawdziwość artykułu manewr chce powtórzyć pracowity poseł Rząsa oczywiście ciężko pracować dla Polski , nie myśląc o unijnych fruktach i przywilejach . No cóż można i tak na co liczy doktor Zapałowski co będzie załatwiał w Brukseli również dla Polski dla Przemyśla , czy praca oczywiście ciężka w RM również mu się po kilku miesiącach znużyła że chce zmienić tak szybko miejsce zarobkowania. Jednak myślę że robią sobie jaja , reklamę. Tyle i aż tyle.