Reklama

Zapałowski i Rząsa chcą do Brukseli

To byłby niespodziewany come back Andrzeja Zapałowskiego do Brukseli. Obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN – Braun – Liroy – Narodowcy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja br. W kończącej się kadencji Podkarpacie miało trzech reprezentantów: Tomasza Porębę, Stanisława Ożoga (obaj z PiS) oraz Elżbietę Łukacijewską z PO[paywall].

W poprzednim numerze poinformowaliśmy, że karty w wyborach do europarlamentu odkryło Prawo i Sprawiedliwość. Kilka dni temu zrobiły to władze pozostałych ugrupowań.

Wspomnianą konfederację tworzą różne środowiska prawicowe: od liberałów Janusza Korwin-Mikkego, przez narodowców, po Grzegorza Brauna – niedawnego kandydata na prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie G. Braun będzie otwierał podkarpacką listę konfederacji. Z której pozycji wystartuje A. Zapałowski, jeszcze nie wiadomo.

Reklama
A. Zapałowski jest byłym posłem RP i europarlamentarzystą. Historykiem wojskowości i naukowcem związanym z Uniwersytetem Rzeszowskim. Znany jest ze zdecydowanie negatywnej postawy wobec przejawów banderyzmu na Ukrainie i w Polsce. Ma na swoim koncie szereg publikacji na temat geopolityki. Ponadto dokumentuje historię działalności UPA na Podkarpaciu.

W tym samym czasie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, podał nazwiska liderów list. Na Podkarpaciu listę koalicji będzie otwierał... świętokrzyski europoseł PSL Czesław Siekierski. Drugie miejsce przypadło posłance PO Krystynie Skowrońskiej z Mielca. Trzecie dostał SLD. Wystartuje z niego Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Na 7. miejscu na liście widnieje nazwisko przemyślanina, posła PO Marka Rząsy. Tuż przed nim znalazła się Elżbieta Łukacijewska.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślaczek - niezalogowany 2019-03-26 21:19:10

    Zapałowski ? No to macie Korwina w naszej Radzie Miasta. Nic nie robi spójrzcie na ilość interpelacji które złożył. Zmarnowany mandat w Radzie ! Ale brawo ciemny ludzie takiego sobie wybraliście. Cudem wszedł do RM a teraz co po 5 miesiacach juz mu sie znudziła praca dla miasta ? Chce zarabiać 30 tys a nie 1500 zł ? A wyjaśnił sprawe łączenia mandatu z wojskami ? Bo ponać nagiął prawo a ponać ... profesor ... Ale brawo ciemny ludzie macie swojego Radnego. Ale zaraz należy do Klubu Kukiz15 a startuje od Korwina ? No to pora wystapic z Klubu i złożyć mandat ! Wszedł na fali Kukiza a teraz tak ich pięknie wykiwał brawo ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lolo - niezalogowany 2019-03-26 21:42:26

    KARIEROWICZE tylko kasa liczy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski obserwator - niezalogowany 2019-03-26 22:39:20

    To jakieś jaja , przecież kilka lat  temu Rząsa mało nie skakał z radości do góry gdy udało się mu "wskoczyć" na miejsce Łukacijewskiej w Sejmie która rokowała do PE oczywiście dla Polski , nie dla kasy unijnej i  brukselskiej  emeryturki , po kilku latach ciężkiej pracy oczywiście dla naszego kraju. Nie wiem co ta dość cwana pani posłanka załatwiła dla Polski i naszego zabiedzonego regionu , w/ g danych najbardziej zdegradowanego zadupia w UE , w tym  przemyskiego czy szerzej podkarpacia .  0becnie jeśli wierzyć w prawdziwość artykułu manewr chce powtórzyć  pracowity poseł Rząsa oczywiście ciężko pracować dla Polski ,  nie myśląc o unijnych fruktach i przywilejach .  No cóż można i tak  na co liczy  doktor Zapałowski co będzie załatwiał  w Brukseli również dla Polski  dla Przemyśla , czy praca oczywiście ciężka w RM również mu  się  po kilku miesiącach znużyła że chce zmienić tak szybko miejsce zarobkowania.  Jednak myślę że robią sobie jaja , reklamę. Tyle i aż tyle.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama