Reklama

Zapałowski znów chce do Sejmu RP

Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Andrzej Zapałowski (Wspólnie dla Przemyśla) po raz kolejny chce do Sejmu RP. Był posłem w latach 1997 – 2001, przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi otwiera listę kandydatów Konfederacji w okręgu krośnieńsko-przemyskim.

Konfederacja jako pierwsza w naszym regionie (ale i w całej Polsce) odkryła karty przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. 18 lipca br. w Rzeszowie podczas konferencji prasowej zaprezentowani zostali liderzy list wyborczych w okręgach rzeszowsko-tarnobrzeskim i krośnieńsko-przemyskim. Formacja Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka od połowy lipca br. prezentuje w mediach społecznościowych pierwsze „trójki” we wszystkich okręgach sejmowych w Polsce. Na razie ogłoszone zostały po trzy osoby z 32 okręgów sejmowych (ogółem jest ich 41)[paywall]. Na listach znalazły  się znane nazwiska. Z Warszawy na pewno wystartuje lider partii Nowa Nadzieja wspomniany S. Mentzen, zaś z okręgu podwarszawskiego (tzw. obwarzanek) Janusz Korwin-Mikke.

Na Podkarpaciu, w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim jedynką jest obecny poseł Grzegorz Braun, lider partii Korona. Z numerem 2. wystartuje Tomasz Buczek, działacz Ruchu Narodowego, trzecie miejsce będzie miał przedsiębiorca Michał Połuboczek.

Reklama

Listę w okręgu krośnieńsko-przemyskim (nr 22) otworzy przemyślanin Andrzej Zapałowski – były poseł poseł (1997 – 2001) i europoseł (2005 – 2009), obecnie radny Rady Miejskiej w Przemyślu. „Dwójką” będzie Adam Berkowicz z Jasła, emerytowany nauczyciel, zaś trzecie miejsce obsadzi Wiesław Sobiński, przedsiębiorca z branży gastronomicznej, radny powiatu bieszczadzkiego, działacz Ruchu Narodowego i środowisk kresowych.

Gdyby się dostał...

A. Zapałowski do przemyskiej rady miejskiej wystartował w list Kukiz’15. W okręgu wyborczym nr 1 zebrał 406 głosów. Więcej uzyskał tylko Marcin Kowalski (659). Gdyby A. Zapałowskiemu udało się otrzymać poselski mandat, w przemyskiej radzie na kilka miesięcy zasiądzie trzeci w kolejności w tym okręgu przedstawiciel Kukiz’15 w wyborach samorządowych w 2018 r. To 59-letni Mariusz Piwko, na którego głosowało wówczas 406 osób.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama