W sobotę, 23 marca br., na placu mieszczącym się naprzeciwko Urzędu Gminy Żurawica po raz kolejny odbędzie się niezwykłe święto tradycji, barw i smaków – III Kiermasz Wielkanocny. Nasza redakcja jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Początek imprezy już o g. 10. Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Żurawicę, czekać będą całe naręcza niespodzianek i atrakcji. Od jedynych w swoim rodzaju atrybutów świąt wielkanocnych: misternie tkanych serwetek, bajecznie zdobionych pisanek, oryginalnych koszyczków, stroików, baranków, zajęcy, kurczaczków po pachnące ciasta, zakwasy, babeczki, pasztety, domowe chleby czy chrzany. Od g. 10 do g. 12 najmłodsi wspólnie z rodzicami i dziadkami będą dekorować mega pisankę. Będzie mobilny plac zabaw, będzie niezastąpiona animatorka Kasia. To tylko ułamek z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. O godzinie 12 – zgodnie z tradycją, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk – zaprosi wszystkich mieszkańców, gości i sympatyków gminy na plenerowe spotkanie przy świątecznym żurku.
Gościem specjalnym imprezy będzie ekipa przemyskiego "Medyka" - czyli Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którego opiekunowie oraz słuchacze wydziałów farmacji i terapii zajęciowej odkrywać będą meandry swoich specjalizacji. W ich „kąciku” każdy chętny będzie mógł poznać tajniki tworzenia naturalnych kosmetyków, a także zainspirować się nowymi pomysłami na nietuzinkowe ozdoby wielkanocne.
Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze