Reklama

Zaprezentowali inteligentny dom i zostali laureatami

26/04/2020 09:03

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu – Łukasz Wywrót i Szymon Turko – odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Elektronika, by żyło się łatwiej”. Za model zautomatyzowanego domu otrzymali status laureatów.

Konkurs zorganizował Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej we współpracy z firmami Siemens oraz Kamami. Jego uczestnicy mieli przygotować projekty będące przykładami praktycznych zastosowań szeroko pojętej elektroniki. Można było zgłaszać m.in. układy elektroniczne, systemy mechatroniczne, programy[paywall] komputerowe czy aplikacje na smartfony i tablety. Najlepsi mogli liczyć na roczne stypendia fundowane przez dziekana wydziału oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.

Sukces jarosławian

Do konkursu zgłoszono 70 prac, a wśród nich stworzony przez uczniów ZSTiO model w ramach projektu „Twój dom w twoich rękach – Inteligentny dom”. Ich projekt okazał się na tyle dobry, że zakwalifikował się do ścisłego finału, który odbył się jeszcze przed wprowadzeniem kwarantanny. Każdy zespół miał 10 minut na zaprezentowanie swojego pomysłu. Jury konkursu wyróżniło wprawdzie 3 najlepsze projekty, uznało jednak, że poziom przedstawionych prac finałowych jest na tyle wysoki, że wszystkie zespoły, w tym także jarosławski duet Łukasz Wywrót i Szymon Turko, otrzymały tytuł laureata konkursu. Opiekunami merytorycznymi laureatów byli Marek Okarmus i Janusz Puszkarz, nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSTiO w Jarosławiu.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adek - niezalogowany 2020-04-26 16:48:11

    I na bazie takich niby konkursu  Simens zdobywa patenty( ewentualnie z małymi udoskonaleniami)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krys - niezalogowany 2020-05-05 11:16:24

    Takie rozwiązania to świetna sprawa https://www.300energia.com/inteligentny-dom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kamill - niezalogowany 2020-08-18 17:18:14

    Tam kupowałeś sprzęt? Sam na własną rękę? U nas instalację robiła firma Intelectro (WLKP) https://www.intelectro.pl/ i oni kupowali wszystko, Ja nie miałem w to wglądu. Myślę, że mają lepsze ceny bo kupują "hurtowo" i wiedzą gdzie szukać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama