Drzwi zewnętrzne mają nas chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi – deszczem, zimnem i hałasem, dawać bezpieczeństwo, ale też stanowić wizytówkę naszego domostwa.
Na to, czy nasze drzwi wejściowe będą szczelne, wpływają przede wszystkim materiał, z jakiego wykonano skrzydła, oraz jego konstrukcja. Nie bez znaczenia jest ich grubość – im grubsze i zaopatrzone w większą ilość materiału termoizolacyjnego, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na drzwi posiadające podwójny system uszczelek – na obwodzie skrzydła i ościeżnicy – i wmontowany solidny zamek, który odpowiada za odpowiedni docisk skrzydła do ościeżnicy na całej długości połączenia.
Na topie są obecnie drzwi zewnętrzne uzupełnione efektownymi przeszkleniami, zazwyczaj ze szkła antywłamaniowego. Jeśli marzy nam się wejście tego typu, wybierajmy takie drzwi, w których powierzchnia szkła nie będzie zbyt duża, bowiem każde przeszklenie wpływa raczej negatywnie na parametry techniczne. – Tafle szybowe wypełniające profile aluminiowe lub plastikowe i naświetla powinny być wypełnione ciepłym pakietem dwu- lub trzyszybowym. Podstawową informacją przy wyborze szczelnych drzwi zewnętrznych jest wartość współczynnika przenikania ciepła określanego jako „U”. Ważne, by liczbowo był jak najniższy, co starają się osiągnąć poszczególni producenci. Na rynku dominują drzwi o współczynniku przenikania ciepła U równym 1,5-2 W/(m kw.K), wiele firm oferuje też drzwi o U w granicach 1-1,5 W/(m kw.K). Zwróćmy uwagę, czy producent podaje współczynnik dla całych drzwi czy dla samej płyciny, co jest dla nas korzystniejsze – zaleca Dawid Sokolik zastępca kierownika firmy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ocieplenie, dobrej jakości materiałem, np. styropianem. Warto pamiętać, że tylko biorąc materiał w kompletnym systemie mamy gwarancję, że wszystkie materiały będę ze sobą idealnie pasować. Wybierając styropian godna polecania jest Termo Organiki, dla fanów wełny najlepszy pod kątem jakości będzie Rockwool
My na razie nie mamy ocieplanego domu. Może w przyszłym roku uda się to zrobić. Na razie dogrzewamy się grzejnikami konwekcyjnymi. Kupiliśmy je w http://www.airnaturel.pl/produkty/ogrzewanie/
Też jestem za wybraniem konkretnego systemu, bo to gwarantuje jego skuteczność. Przez ściany zewnętrzne budynków tracimy nawet 30 % energii wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń. Najbardziej popularną metodą ocieplania budynków jest tzw. metoda lekka mokra, bezspoinowa. Materiałem izolacyjnym jest tu przede wszystkim styropian lub wełna mineralna, zbrojona siatką z włókna szklanego. Na to stosuje się tynk cienkowarstwowy barwiony lub pomalowany farbą elewacyjną. Dobry przykład to system ociepleń Optotherm.
Przede wszystkim Termo Organika jako jedyna ma rekomendacje jakości ITB, więc to "oczywista oczywistość", że to najlepszy wybór :)
ocieplenie, dobrej jakości materiałem, np. styropianem. Warto pamiętać, że tylko biorąc materiał w kompletnym systemie mamy gwarancję, że wszystkie materiały będę ze sobą idealnie pasować. Wybierając styropian godna polecania jest Termo Organiki, dla fanów wełny najlepszy pod kątem jakości będzie Rockwool
My na razie nie mamy ocieplanego domu. Może w przyszłym roku uda się to zrobić. Na razie dogrzewamy się grzejnikami konwekcyjnymi. Kupiliśmy je w http://www.airnaturel.pl/produkty/ogrzewanie/
Też jestem za wybraniem konkretnego systemu, bo to gwarantuje jego skuteczność. Przez ściany zewnętrzne budynków tracimy nawet 30 % energii wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń. Najbardziej popularną metodą ocieplania budynków jest tzw. metoda lekka mokra, bezspoinowa. Materiałem izolacyjnym jest tu przede wszystkim styropian lub wełna mineralna, zbrojona siatką z włókna szklanego. Na to stosuje się tynk cienkowarstwowy barwiony lub pomalowany farbą elewacyjną. Dobry przykład to system ociepleń Optotherm.