Reklama

Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Pasażerka zarysowała im radiowóz

13/05/2024 19:42

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 maja po g. 16 w Grochowcach. Policjanci z posterunku we Fredropolu otrzymali zgłoszenie, że kierujący volkswagenem może być pod wpływem alkoholu.

Podczas patrolu szybko zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca volkswagena – 41-letni mieszkaniec Rzeszowa wydmuchał ponad 0.6 promila. Jak przekazała przemyska komenda:

podczas wykonywanych czynności z zatrzymanego do kontroli pojazdu, na jezdnię wychodziła pasażerka. Kobieta wielokrotnie była przez policjantów wzywana do zachowania ostrożności, jednak nie przyniosło to rezultatów.

W konsekwencji, funkcjonariusze podjęli wobec niej czynności. 36-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego zachowywała się wobec mundurowych agresywnie, arogancko i wulgarnie, a dodatkowo uszkodziła radiowóz, powodując zarysowania na powłoce lakierniczej

Reklama

– relacjonuje dalej służba prasowa KMP w Przemyślu. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zniszczenia radiowozu. Nie przyznała się jednak do zarzucanych jej czynów. O dalszym jej losie zdecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei kierowca pojazdu odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grożą: kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Reklama

em.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama