Do zdarzenia doszło w piątek, 10 maja po g. 16 w Grochowcach. Policjanci z posterunku we Fredropolu otrzymali zgłoszenie, że kierujący volkswagenem może być pod wpływem alkoholu.
Podczas patrolu szybko zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca volkswagena – 41-letni mieszkaniec Rzeszowa wydmuchał ponad 0.6 promila. Jak przekazała przemyska komenda:
podczas wykonywanych czynności z zatrzymanego do kontroli pojazdu, na jezdnię wychodziła pasażerka. Kobieta wielokrotnie była przez policjantów wzywana do zachowania ostrożności, jednak nie przyniosło to rezultatów.
W konsekwencji, funkcjonariusze podjęli wobec niej czynności. 36-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego zachowywała się wobec mundurowych agresywnie, arogancko i wulgarnie, a dodatkowo uszkodziła radiowóz, powodując zarysowania na powłoce lakierniczej
Reklama
– relacjonuje dalej służba prasowa KMP w Przemyślu. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zniszczenia radiowozu. Nie przyznała się jednak do zarzucanych jej czynów. O dalszym jej losie zdecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Z kolei kierowca pojazdu odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grożą: kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat oraz wysoka grzywna.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze