Reklama

Zawody strzeleckie w „szesnastce” [ZDJĘCIA]

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu zorganizowała dla swoich uczniów zawody strzeleckie, które w swoim zamyśle miały na celu propagowanie sportu strzeleckiego oraz bezpiecznego posługiwania się bronią wśród młodzieży.

Szkolne zawody strzeleckie to konkursy lub turnieje organizowane w szkołach lub przez szkoły, które promują umiejętności strzeleckie oraz bezpieczne posługiwanie się bronią. Zawody takie mają różne formy i cele, ale zazwyczaj ich celem jest rozwijanie umiejętności strzeleckich uczniów, promowanie zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie odpowiedzialnego podejścia do broni palnej[paywall].

Patronat nad przedsięwzięciem objął dowódca 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Daniel Błotko. On też wręczył nagrody uczniom popularnej „szesnastki”, której dyrektorem jest Grzegorz Szopa. Chętni rywalizowali indywidualnie i w drużynach, strzelając do celów papierowych lub elektronicznych na różnych dystansach i z różnych pozycji. Zawodnicy musieli wykazać się celnym okiem i opanowaniem. Okazało się, że wszyscy zasługują na miano strzelców wyborowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali dyplomy i upominki.

Reklama

– Zawody strzeleckie w szkołach są również częścią programów edukacyjnych, które uczą uczniów zasad bezpiecznego korzystania z broni oraz sztuki celowania. W niektórych krajach, gdzie strzelectwo jest popularnym sportem lub tradycją, takie zawody są często organizowane, oczywiście pod warunkiem przestrzegania wszelkich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i prawa dotyczącego broni palnej

– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/04/2025 11:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama