Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu zorganizowała dla swoich uczniów zawody strzeleckie, które w swoim zamyśle miały na celu propagowanie sportu strzeleckiego oraz bezpiecznego posługiwania się bronią wśród młodzieży.
Szkolne zawody strzeleckie to konkursy lub turnieje organizowane w szkołach lub przez szkoły, które promują umiejętności strzeleckie oraz bezpieczne posługiwanie się bronią. Zawody takie mają różne formy i cele, ale zazwyczaj ich celem jest rozwijanie umiejętności strzeleckich uczniów, promowanie zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie odpowiedzialnego podejścia do broni palnej[paywall].
Patronat nad przedsięwzięciem objął dowódca 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Daniel Błotko. On też wręczył nagrody uczniom popularnej „szesnastki”, której dyrektorem jest Grzegorz Szopa. Chętni rywalizowali indywidualnie i w drużynach, strzelając do celów papierowych lub elektronicznych na różnych dystansach i z różnych pozycji. Zawodnicy musieli wykazać się celnym okiem i opanowaniem. Okazało się, że wszyscy zasługują na miano strzelców wyborowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali dyplomy i upominki.
– Zawody strzeleckie w szkołach są również częścią programów edukacyjnych, które uczą uczniów zasad bezpiecznego korzystania z broni oraz sztuki celowania. W niektórych krajach, gdzie strzelectwo jest popularnym sportem lub tradycją, takie zawody są często organizowane, oczywiście pod warunkiem przestrzegania wszelkich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i prawa dotyczącego broni palnej
– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze