Do włączenia się w zbiórkę na respirator dla szpitala w Przemyślu zachęca wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch. Do godz. 17.00 zebrano prawie 47 tys. zł, a potrzeba 105 tys. zł. mamy czas do północy.
– Zarząd województwa codziennie podejmuje decyzje, które służą walce z pandemią. Wydajemy dziesiątki milionów złotych. Dzisiaj chciałbym Państwa poprosić, abyście otworzyli swoje serca i wsparli zbiórkę. Tylko dzisiaj można wpłacić pieniądze, żeby kupić respirator dla przemyskiego szpitala. Potrzeba 105 tysięcy złotych – mówi P. Pilch.
Wicemarszałek zauważa, że do tej pory respiratorów w szpitalach było wystarczająco dużo respiratorów, ale wobec epidemii, ta liczba może się okazać za mała. – Musimy je dokupić - mówi.
AKTUALIZACJA Z 18.15
Mamy już 62 401 zł!
Można także wykonać przelew tradycyjny
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I co stanowisko przerosło Pana Marszałka.Wiele sie Pan w zyciu nauczył ale nie myślenia perspektywicznego.Szkoda,ze blokuje pan tak ważny etat całkowicie do niego nie przygotowany.Może Pan jednak wróci do tego czego się nauczył w młodości.Ludzie powiadają ,że dawał Pan sobie radę.To nawoływanie z Pana strony jest naprawdę żałosne.Pan jest dysponentem funduszy lokalnych ktore można przegrupować wykorzystać do zakupu nie jednego ale zapewne kilku respiratorów.Tego Pan nie robi.Boi się Pan podjąć decyzję ,by Pana nie pozbawili taboretu
Panie wicemarszałku województwa podkarpackiego Piotrze Pilch ! Pan dziś zwracasz się o pieniądze do nas maluczkich ledwo wiążących finansowo "koniec z końcem" ? a ujmijcie sobie kasy na waszych wojewódzkich poborach ! Was STAĆ macie z czego? Poproś Pan I-go lotnika RP o datek i wsparcie oraz pozostałych posłów , senatorów i europosłów z naszego regionu ,którzy raczej nie cierpią na brak kasy. Wstyd cóż za TUPET, żebranina i granie na uczuciach społeczeństwa a niedawno na partyjną konwencję PIS wydano miliony
Doicie nas na każdym kroku, może jeszcze na nowy samolot dla bohatera naszego miasta zróbcie zbiórkę, żeby mógł bez ryzyka zarażenia latać ze stolicy do tego napompowanego przez władze finansami w końcu tu się wszystko rozwija w takim tempie ze dla kazdego z nas w najblizszym.czasie kupno respiratora bedzie sie miescic w przecietnym domowym budżecie.
Bardzo dobra akcja, każdy apel się przyda, już jest ponad 80 tysięcy złotych.
słuchajcie mi się to już w głowie nie mieści, na 13tki dla emerytów żeby dobrze wybory wypadły kasa byla z dnia na dzień, gruba kasa, a tutaj o stówkę trzeba żebrać od ludzi którzy sami nie wiedza co dalej bedzie a nie sa na rzadowych gwarantowanych posadach? kurde czacha mi dymi
144 mln przeznaczył Marszałek woj Kujawsko -pomorskiego na pomoc szpitalom w regionie.Zostanie zakupione :-120 respiratorów;-12 ambulansów;-aparatura do pozaustrojowego natleniania krwi-w/g potrzeb;-kardiomonitory;- aparaty Rtg-aparaty USG a także sprzęt ochrony osobistej dla białego personelu w/g potrzeb.A Pan Panie Marszałku jęczy o kasę od lokalnego społeczeństwa na jeden respirator. Niech Pan porówna wielkość i odpowiedzialność Marszałka z Torunia w walce o zdrowie lokalnej społeczności gdzie pieniądze nie grają decydującej roli.A Pan chwali się,że podejmuje milionowe decyzje i jak żebrak prosi o kasę na zakup tego co Pan już dawno powinien kupić i to w dużych ilościach dla lokalnej społeczności za nasze pieniądze ,którymi Pan dysponuje.Jaką dla was wartością jest życie ludzkie? Jaką mizerotą jest nasz cały Podkarpacki Urząd marszałkowski i jego "szanowne" kierownictwo. Niech sobie Pan poczyta i może zacznie myśleć https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25856420,koronawirus-144-mln-zl-od-marszalka-dla-szpitali-w-calym-regionie.html
Na wybory pieniądze są, a na respirator ratujący ludzkie życie to już rząd PiSu nie ma? Wstyd p. Pilch!
Panie Tadeuszu,następnym razem, zanim zabierze Pan głos i zacznie obrażać innych, proszę zorientować się w temacie. Pierwszy lepszy artykuł, jeden z wielu, znaleziony na szybko, bo nie mam czasu szukać innych. https://rzeszow-news.pl/koronawirus-330-mln-zl-dla-szpitali-i-przedsiebiorcow-z-podkarpacia/Zakładam, że do Pana ograniczonego umysłu to nie dotrze, bo zwyczajnie Pan tego nie chce i ma już wyrobione zdanie na ten temat, nawet bez zapoznania się z nim, ale cóż, warto spróbować.W obliczu tego co się dzieje na świecie, każda zbiórka jest godna wsparcia, a każdy respirator jest na wagę złota. Ale co tam, lepiej nie robić nic, komentować to co robią inni i narzekać. Polecam Panu używanie mózgu, otwarcie głowy i rozeznanie się w temacie zanim zabierze Pan publicznie głos. Pozdrawiam Janusz
https://rzeszow-news.pl/koronawirus-330-mln-zl-dla-szpitali-i-przedsiebiorcow-z-podkarpacia/Poprawiam link, bo jest z błędem.
to jest wstyd i hanba ,zebraja na jeden jedyny respirator,ten pan powinien z wlasnej kieszeni wyciagnac kase i kupic WSTYD
Panie Januszu.Zapewne nie wczytał się Pan w artykuł ,który mnie poleca.To jest zbiór życzeń i to nie za swoje pieniądze ale UE,które dostaniemy albo nie dostaniemy.Ja też jak wygram w totku rozpisuję sobie na co je przeznaczę.Jak dostaniemy /czytaj wygramy/to kupimy ale jeszcze nie wiemy co ponieważ prowadzimy konsultacje i nie jesteśmy w temacie itd.Proponuje mi Pan artykuł o niczym /klasyka logomachii/jedynie będącego na etapie gdybania w świecie realności urojonej.I jeszcze jedno.Te wirtualne pieniądze są na wszystko a nie tylko dla medycyny.Medycyna jeżeli pieniądze dostanie to tylko 60 milionów.Tyle to potrzebuje szpital w Przemyślu.Przykro mi ale stara się Pan zamulić zasadniczy temat.A artykuł nawet nieświadomie podkreśla niemrawość i żałosne działanie naszych regionalnych decydentów całkowicie niezdolnych do działania w chwili zagrożenia.
Panie P. , towarzyszu partyjny -DOJNEJ ZMIANY- , niech się pan nie kompromituje. " Fuchy,"które pan piastuje są dzięki markowi i dorocie , i taka jest prawda. Gdzie pan był jak "przewalano" kasę na wynagrodzenie dyr. szpitala w przemyślu i jego doradców -pisiewiczów? Zaapeluj pan do caritasu i kurii, które stać na zafundowanie respiratora dla "owieczek". Pycha i Szmal, Patologia i Szwindle.
Będąc młodą lekarką, tuż przy granicy unii europejskiej przyszedł raz do mnie pacjent, posiwiały, zużyty jak dla mnie, w gumiakach i kufajce, i ledwo przekroczywszy próg gabinetu zadał mi zagadkowe pytanie „Pani doktór co zrobić, by uzdrowić Przemyśl?” Zaintrygowana jego pewnością wypowiedzi i gładkością słowa zapytałam „Czemu pacjent chce uzdrowić to miasto, wszak to nie ciało ludzkie, żebym musiała główkować medycznie i szukać jakiegoś panaceum, gdy jest w chorobie”. Wtedy pacjent wyjął jakiś dokument i zawinął mi przed oczami mówiąc, że go ktoś wybrał i że mu dał kompetencje. Nie bacząc na ten kawałek papieru, bo jak trzeba to trzeba, zważywszy na kompetencje, którymi tak wymachiwał i oralnie przedstawiał, od razu wzięłam się do pracy umysłowej. Sięgnęłam do półki z książkami i wyjęłam podręcznik psychiatrii. Kierując się swoją intuicją medyczną i doświadczeniem nabytym w Przemyślu, poszukawszy odpowiedni rozdział i przeczytawszy fragment od razu znalazłam chorobę, na którą cierpi to miasto. To urojenie wielkościowe. Żeby nie zniechęcić pacjenta zadałam mu proste pytanie „A jakimż to zdrowiem ma się cieszyć Przemyśl?” Mężczyzna zamyślił się, i po chwili gdy mu procesy myślowe znowu zadziałały, rzekł „Pani doktór, to miasto chce być metropolią, a nie widzi pani, że stacza się do roli miasteczka?” No tak, pomyślałam, moja intuicja medyczna mnie nie zawiodła, to urojenie. Wziąwszy pacjenta na bok, podałam mu narkozę a następnie przy pomocy skalpela wycięłam mu z płata mózgowego przerost ambicji. Pacjent obudziwszy się, poprawił kufajkę, włożył gumiaki i powiedział „Pani doktór, czy wie pani gdzie w Przemyślu urzęduje Burmistrz?”. Ta wypowiedź dała mi wielkiego kopa, bo w końcu nic tak nie cieszy lekarza, gdy potrafi uzdrowić pacjenta. Na koniec, zanim zamknął drzwi gabinetu przyznał się, że te papiery miał z poprzedniej kadencji, ale to nieważne, my lekarze znamy takie przypadki.
Może tvp się dorzuci:) 2 mld złotych to dość dużo respiratorow:) Może respiartor za miast super szkoły z tvp :D
Panie Marszałku, normalni ludzie dziękują za wsparcie, zarówno ze strony Urzędu i wyższych szczebli, jak i za Pana prywatne zaangażowanie. Kto Pana zna, wie, że jest Pan dobrym człowiekiem! Dziękujemy! (Przemyskie Podziemie Intelektualne)
Całkowicie popieram stanowisko wyrażone przez "Tadeusza". Wstyd i żenada, żeby żebrać od mieszkańców na jeden respirator. Panie Pilch i reszta "decydentów"! Sprawdźcie sobie, ile dali na wirusa pp. Lewandowscy np?! A teraz powiedźcie nam, wyborcom - ile Wy żeście przeznaczyli ze swoich horrendalnych, nieprzyzwoitych i naciąganych poborów, które Wam się nie należą za taką beznadziejną pracę. Żaden z Was nie widzi, nie rusza go sumienie, że przy 1500 zł powszechnych emeryturach, Wasze zarobki dziesięciokrotnie i więcej większe są świństwem?! Nie wstydzicie się brać tyle co miesiąc? Służba dla społeczeństwa to nie tylko przecinanie wstążek i modlitwy na kolanach. To ciężka praca także koncepcyjna we wszystkich możliwych kierunkach aby w razie nieszczęścia mieć gotowe rozwiązania na każdą sytuację a nie potem lamentować. Do awiatora burdelowego apelować o przeznaczenie 80% dochodów z ostatnich pięciu lat na respiratory a nie do biednych ludzi.
Cel jak najbardziej szczytny-to prawda. Jednak prościej było podać konto szpitala i bezpośrednio na szpital wpłacić deklarowaną kwotę z dopiskiem ,,respirator,, omijając tym samym fundację,która niepotrzebnie stanowi ogniwo pośrednie w tej zbiórce.
Panie Pilch Pis na podkarpaciu jest bardzo bogaty dajcie wszystkie pieniądze na ten cel a nie proście obywateli których rżniecie na każdym kroku na kasę . wystarczy zobaczyć cenę paliwa na orlenie i nie tylko .Czas i pora by wszyscy posłowie wojewodowie itp. zrzekli się poborów na czas epidemii . To godne będzie Prawe i Sprawiedliwe .Wy pracujecie za nasze pieniądze wiec miejcie godność i Uczciwość by sobie ograniczyć pobory
widzisz TO CHORY KRAJ I PROŚCIEJ SIĘ NIE DAŁO I NIGDY SIĘ NIE DA! nie możesz nic przelewać na konto szpitala bo każdą taką jedną wpłatę księgowa by musiała rozliczyć jako przychód wystawić fakturę zapłacić podatek... a fundacji bezdomny może zostawić auto i umrzeć i nic... CHORY KRAJ! w średniowieczu Bazyl II kazał wydłubać oczy pokonanym Bułgarom, upośledził ich NA WIEKI bo mężczyźni byli bezużyteczni i jeszcze trzeba było się nimi zajmować - RUSCY po 2 WŚ niestety zrobili nam to samo.... ale serio... normalnie majstersztyk tak nas w tyłek wy....li że będzie boleć jeszcze dzieci naszych dzieci dzieci..... mistrzostwo świata!
Nie zrobią tego, bo to jest dojna zmiana. Dlatego lepiej jest apelować i robić "szum" wokół siebie wskazując jakim dobrym się jest. Obłuda ? Cynizm? Nie, to typowe partyjne wyrachowanie.
PiS to największa banda obłudników i hipokrytów od czasów po komunie.
I co stanowisko przerosło Pana Marszałka.Wiele sie Pan w zyciu nauczył ale nie myślenia perspektywicznego.Szkoda,ze blokuje pan tak ważny etat całkowicie do niego nie przygotowany.Może Pan jednak wróci do tego czego się nauczył w młodości.Ludzie powiadają ,że dawał Pan sobie radę.To nawoływanie z Pana strony jest naprawdę żałosne.Pan jest dysponentem funduszy lokalnych ktore można przegrupować wykorzystać do zakupu nie jednego ale zapewne kilku respiratorów.Tego Pan nie robi.Boi się Pan podjąć decyzję ,by Pana nie pozbawili taboretu
Panie wicemarszałku województwa podkarpackiego Piotrze Pilch ! Pan dziś zwracasz się o pieniądze do nas maluczkich ledwo wiążących finansowo "koniec z końcem" ? a ujmijcie sobie kasy na waszych wojewódzkich poborach ! Was STAĆ macie z czego? Poproś Pan I-go lotnika RP o datek i wsparcie oraz pozostałych posłów , senatorów i europosłów z naszego regionu ,którzy raczej nie cierpią na brak kasy. Wstyd cóż za TUPET, żebranina i granie na uczuciach społeczeństwa a niedawno na partyjną konwencję PIS wydano miliony
Doicie nas na każdym kroku, może jeszcze na nowy samolot dla bohatera naszego miasta zróbcie zbiórkę, żeby mógł bez ryzyka zarażenia latać ze stolicy do tego napompowanego przez władze finansami w końcu tu się wszystko rozwija w takim tempie ze dla kazdego z nas w najblizszym.czasie kupno respiratora bedzie sie miescic w przecietnym domowym budżecie.