Reklama

[ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA] O północy rusza zbiórka na respirator dla Przemyśla. Mamy 24 godziny!

07/04/2020 21:36

O północy ruszy zbiórka na respirator dla szpitala wojewódzkiego w Przemyślu. Mamy tylko 24 godziny, aby zebrać 105 tysięcy złotych! Niemożliwe? Możliwe – udało się już w 15 miastach Polski.

Akcję organizuje ogólnopolska Fundacja SMS z Nieba wraz z lokalnymi Caritasami - w naszym przypadku z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Pomysłodawcą jest prezes fundacji ks. Rafał Jarosiewicz z Koszalina. Jak mówi, 3 tygodnie temu „obudził się z taką myślą, żeby nie powtórzyła się u nas historia z Włoch”.

- Spotkałem się z dyrektorem Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Przez tydzień przygotowaliśmy wszystko, co jest potrzebne od strony prawnej. 22 marca ruszyliśmy ze zbiórką na respirator dla szpitala w Koszalinie. W sześć godzin mieliśmy potrzebną kwotę 105 tysięcy złotych – opowiada.

Reklama

Następnego dnia zaczęli zbierać dla Szczecina. Też wystarczył jeden dzień, aby zebrać potrzebną sumę. W kolejnych dniach fundacja zbierała pieniądze na respirator dla innego miasta i za każdym razem wystarczała jedna doba, aby uzbierać pieniądze. Do tej pory doposażono 15 szpitali.

- Nie było dnia, żeby nie było wzruszenia i łez – podkreśla ks. Jarosiewicz.

Duchowny podkreśla, że cała zebrana kwota zostaje w stu procentach przeznaczona na respirator. Nic nie zostaje odłożone na koszty działalności fundacji.

Reklama

- Przyświeca nam trzy założenia: doposażyć jak najwięcej szpitali w respiratory, uniknąć scenariusza włoskiego, a po trzecie – ludzie budzą się do miłości. To jest fenomenalne, że nagle politycy z PO i PiS-u razem proszą o pieniądze na respirator. Łączy nas wspólna walka o człowieka – podkreśla.

 

Teraz najważniejsze. Jak można pomóc?

 

Najprościej wejść na stronę www.zanurzeniwmilosci.pl i na dole po prawej stronie wybrać dowolną kwotę w formie „szybkie płatności”.

 

Można także wykonać przelew tradycyjny

 

konto do wpłat:

38 1090 1711 0000 0001 4276 4188

tytuł wpłaty:

Darowizna na RESPIRATORY

odbiorca:

Fundacja SMS z Nieba

ul. Chrobrego 7

75-063 Koszalin

 

WAŻNE!

Na szpital w Przemyślu wpłacamy dopiero od północy. Wszystkie przelewy wykonane w środę zostaną przeznaczone dla naszego miasta.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    stary j - niezalogowany 2020-04-07 22:09:50

    Jak myślicie, czy były dyrektor i jego 10 doradców coś dorzucę?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Edek - niezalogowany 2020-04-07 22:21:08

    Zamiast wydawać kasę na wybory powinni na respiratory dla szpitali 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kaska - niezalogowany 2020-04-07 23:39:48

    Dajcie spokoj.W tym czasie zarty sa nie namiejscu! Jak trzeba to trzeba.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama