O północy ruszy zbiórka na respirator dla szpitala wojewódzkiego w Przemyślu. Mamy tylko 24 godziny, aby zebrać 105 tysięcy złotych! Niemożliwe? Możliwe – udało się już w 15 miastach Polski.
Akcję organizuje ogólnopolska Fundacja SMS z Nieba wraz z lokalnymi Caritasami - w naszym przypadku z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Pomysłodawcą jest prezes fundacji ks. Rafał Jarosiewicz z Koszalina. Jak mówi, 3 tygodnie temu „obudził się z taką myślą, żeby nie powtórzyła się u nas historia z Włoch”.
- Spotkałem się z dyrektorem Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Przez tydzień przygotowaliśmy wszystko, co jest potrzebne od strony prawnej. 22 marca ruszyliśmy ze zbiórką na respirator dla szpitala w Koszalinie. W sześć godzin mieliśmy potrzebną kwotę 105 tysięcy złotych – opowiada.
Następnego dnia zaczęli zbierać dla Szczecina. Też wystarczył jeden dzień, aby zebrać potrzebną sumę. W kolejnych dniach fundacja zbierała pieniądze na respirator dla innego miasta i za każdym razem wystarczała jedna doba, aby uzbierać pieniądze. Do tej pory doposażono 15 szpitali.
- Nie było dnia, żeby nie było wzruszenia i łez – podkreśla ks. Jarosiewicz.
Duchowny podkreśla, że cała zebrana kwota zostaje w stu procentach przeznaczona na respirator. Nic nie zostaje odłożone na koszty działalności fundacji.
- Przyświeca nam trzy założenia: doposażyć jak najwięcej szpitali w respiratory, uniknąć scenariusza włoskiego, a po trzecie – ludzie budzą się do miłości. To jest fenomenalne, że nagle politycy z PO i PiS-u razem proszą o pieniądze na respirator. Łączy nas wspólna walka o człowieka – podkreśla.
Teraz najważniejsze. Jak można pomóc?
Można także wykonać przelew tradycyjny
WAŻNE!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak myślicie, czy były dyrektor i jego 10 doradców coś dorzucę?
Zamiast wydawać kasę na wybory powinni na respiratory dla szpitali
Dajcie spokoj.W tym czasie zarty sa nie namiejscu! Jak trzeba to trzeba.
Włączam TVP i słyszę, jak Państwo robi zakupy i w ogóle wszystko mlekiem i miodem płynące. W Warszawie robią sobie ustawę o zapewnieniu leczenia dla polityków???, a w Przemyślu zbiórka???
doradcy kosztowali szpital przez 5 lat 2 MILIONY ZŁOTYCH to 20 RESPIRATORÓW
Zwkli mieszkańcy pomagają jak mogą, a rządzący kręcą wałki na maseczkach, na TVP, na wyborach, początek epidemii a nam wszystkiego już brakuje, gdzie oni byli do tej pory, a na TVP wszystko jest wzorowe
głosujcie dalej na pis przecież to podkarpacie zawala w każde wybory bo słuchają jednej telewizji a ruszcie tyłki wykupcie z kilka stacji i zobaczycie co co o was mówią i jak was oszukują nie może się mylić 10 innych stacji i zagranica dali się omamić smoleńskiem i innymi aferami na które poszło tyle kasy że teraz cały kraj by dostał wyprawkę na 3 miesiące conajmniej.
Rozumiem, że zwolennikiem partii rządzącej nie jesteś, ale zapewne jak posiadasz taką wiedzę o przekrętach jakie to są robione przez PIS to szkoda, że nie masz wiedzy, że żaden kraj nie był przygotowany na taką sytuację i w każdym brakowało i brakuje najpotrzebniejszych rzeczy. Pytanie pozostaje jak byśmy byli przygotowani jak premierem byłaby Kopacz a ministrem zdrowia Arłukowicz? "cieszylibyśmy się wiosną" a szpitale by były zamykane- Tarcza antykryzysowa PO !!!
Nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nikt nie robi żadnej ustawy o leczeniu polityków. Jeszcze przed epidemią dużo wcześniej był taki projekt ustawy ale to były prace legislacyjne toczone na poziomie projektów które nawet nie trafiły do Sejmu. Jak chce się zabłysnąć to trzeba najpierw zasięgnąć wiedzy a nie powielać bzdury!
za po była normalna telewizja i wszystk było jasne kto co narozrabiał rozumiesz czy nie a teraz od 8 lat?
Jestem po raz pierwszy na Państwa portalu... Czytam komentarze i nie mogę uwierzyć.... Dziękuję za te wszystkie pozytywne wpisy, bo one utrzymują moją wiarę w człowieka. Nie potrafię jednak zrozumieć tych osób, które w tak trudnym dla każdego czasie, nadal hejtują, nadal najeżdżają na polityków... Portal nazywa się zycie.pl.. Może zamiast nieść śmierć swoim słowem, to warto nieść nim życie? Może zamiast złem na zło, to czas odpłacić dobrem? Jak mówił ks. J. Popiełuszko - Zło dobrem zwyciężaj.
Jak myślicie, czy były dyrektor i jego 10 doradców coś dorzucę?
Zamiast wydawać kasę na wybory powinni na respiratory dla szpitali
Dajcie spokoj.W tym czasie zarty sa nie namiejscu! Jak trzeba to trzeba.