W tym roku Festiwal Rowerowy Bike Town odbędzie się 17 i 18 sierpnia. W trasy wyścigów i tory przeszkód zamienią się okoliczne lasy oraz zabytkowe ulice miasta.
Historia Bike Townu sięga 2007 r., kiedy w Przemyślu odbył się pierwszy w Polsce ekstremalny wyścig po mieście – Downtown. Impreza okazała się dużym sukcesem i postanowiono ją kontynuować. Jej program był wzbogacany o kolejne równie widowiskowe dyscypliny rowerowe.
Festiwal tak wpisał się w krajobraz miasta, że kiedy w marcu[paywall] ogłoszono, że tegoroczna edycja się nie odbędzie, natychmiast podniesiono alarm. Udało się wybrnąć z kłopotów finansowych i Bike Town w tym roku odbędzie się w czasie długiego weekendu sierpniowego.
– Najważniejsze wydarzenia festiwalu to Downtown Przemyśl oraz zawody Dirt FMB World Tour. Pierwszy z nich to wyścig rowerowy przeniesiony z górskich zboczy na miejskie ulice, w którym liczy się czas pokonanej trasy. Zawodnicy wystartują z góry zamkowej, a zakończą przejazd serią schodów i widowiskowym lotem na platformie Rynku. W tym roku organizatorzy zaprezentują kompletnie nowy przebieg trasy – informuje Maciej Kucbora.
– Z kolei Przemyski Dirt Contest to zawody zaliczane do międzynarodowego cyklu we Freeridzie FMB World Tour. Zawodnicy zawalczą o cenne nagrody pieniężne oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Oceniani będą przez certyfikowanych w federacji sędziów – opisuje.
– Ponadto przez cały weekend czynna będzie odświeżona trasa zjazdowa, na której rozegrany zostanie kultowy już Downhill – dodaje.
Sobota 17 sierpnia
Rynek Główny
8.00 – 12.00 – DOWNTOWN/DOWNHILL – zapisy
9:00 – 18.00 – TRASA DH – jazda non stop
10.30 –12.30 – DOWNTOWN PRZEMYŚL– treningi
13.00 – DOWNTOWN PRZEMYŚL – start zawodów – eliminacje Juniorzy, Elita, Masters)
15.00 – DOWNTOWN PRZEMYŚL– start serii finałowej
16.00 – WHIP CONTEST – ostatnia hopa trasy downtown (Rynek Główny)
16.30 – 19.00 – FMB WORLD TOUR DIRT TRENINGI
19.00 – 19.30 rozdanie nagród DOWNTOWN PRZEMYŚL
19.30 – AFTER PARTY
Niedziela 18 sierpnia
Rynek główny i stok narciarski
8.00 – 9.00 – DOWNHILL – zapisy
9.00 – 12.00 – DOWNHILL – sesja treningowa
12.00 – 13.30 – DOWNHILL – eliminacje
14.00 – 16.00 – DOWNHILL finały
16.00 – FMB WORLD TOUR DIRT – oficjalne treningi
17.45 – FMB WORLD TOUR DIRT – eliminacje
18.45 – FMB WORLD TOUR DIRT – finały / best trick
20.00 – FMB WORLD TOUR DIRT – dekoracja zwycięzców
21.00 – AFTER PARTY
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy radni łącznie z prezydentem mogliby w końcu zająć się tym co dla mieszkańców jest bardzo ważne czyli rynek pracy. Oni na razie nie potrzebuja ale jest setki ludzi w mieście, ktorzy nie mają jak utrzymać się z miesiąca na miesiąc. W UM dupa bryzga z dostatku a ludzie martwią się jak rodzinę utrzymać. Cała Polska z nas się śmieje i myśli, że jesteśmy Ukrainą. Przykre ale strasznie dużo szczególnie młodych ludzi wyjechało z tego przepięknego i nie wykorzystanego potencjalnie miasta. To władza robi wszystko źle. Za nie długo wybory i znów zaczą się przed nami wyborcami składać i obiecywać. Dlaczego ci ludzie w niczym nie lepsi od zwykłego szarego Przemyślanina mają decydować o naszym życiu?! Przez złe decyzje typu np. Pan Choma złamał na pewno wielu ludziom lepsze jutro na życie w naszym mieście. Wielu juz wyjechało a on sam nie odpowiedział za niegospodarność. Mało tego ma stołek prezesa PGE w Rzeszowie i śmieje się. Żal po prostu żal, że takie coś jest na szczycie władzy a wielu bardzo wartościowych ludzi cierpi przez władzę. Obecny prezydent chwile też już rządzi i wiadomo zostało wiele zlego po poprzedniku do posprzatania ale jak ma razie nie zrobił dla mnie nic czym mógłby zasłużyć na kolejny mój głos. Robienie jakiś pikników pod UM to za mało. Miasto potrzebuje rozwoju i napływu inwestorów i właśnie po to został wybrany pan Bakun ze swoją bandą żeby ruszyli szanowne dupy w Polskę i świat i ściągnęli kapitał. Za coś do cholery mają placone a nie za słodkie pierdzenie w stołek przez 5 lat. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że za Jarosławiem może powstać produkcja aut Hyundai. Kiedyś Przemyśl był miastem wojewódzkim, przeganiał cały region rozwojem, dziś w regionie Jarosław jest liderem połowę mniejsze miasto, bo ma dobrego gospodaża i całym sercem robi wszystko by mieszkańcom lepiej się żyło. Znam burmistrza Jarosławia i wiem o kim piszę. Ok na koniec wspomnę tylko, że nie rozumiem ludzi którzy sami przeżyli kilka dlugich lat na emigracji, znają tego smak a teraz sami swoich rodaków dosłownie wysyłają ( każdy powinien wiedzieć o kim mowa) . Proszę sprawdzić oferty pracy na stronach typu Urząd pracy, OXL, Praca za rogiem, Przemyslak itp. - ręce opadają niech towarzysze z UM wczuja się w życie wyborców i powiedzą -"JAK ŻYĆ", bo w Przemyślu to tylko: kościoły, apteki, lekarze, zaklady pogrzebowe mają się dobrze i tylko to u nas widać.
Ulic nie ma kto dzisiaj sprzątać ,chodniki zarośnięte trawą a kto posprząta ten piach po imprezie ..?
Miasto prubuje się promować filmikami z miasta info itd to co poprzednicy zrobili to wykorzystują bo za rok to już nic tu nie zostanie. Niech pan panie prezydencie nie szaleje wyborcy nie na pana głosowali tylko na przekur pańskiemu kandydatowi.i tylko dlatego piastuje pan to stanowisko.Pis mogło wystawić kogokolwiek i w pierwszej turze został by prezydentem a nie byłego zastępcę. Brak wiedzy, doświadczenua pogrąży to miasto do reszty,i co powiecie wtedy przepraszam nie udało mi się bo tak będzie tego jesyeśmy pewni. Kamienice do sprzedania kiedyś się skończą i co w tedy ? Szkoda słów
(przed wyborami) Najbardziej podobała mi się ta nadzieja w ludziach ,że coś się zmieni... teraz już wiemy wszyscy ,że nie!
Czy radni łącznie z prezydentem mogliby w końcu zająć się tym co dla mieszkańców jest bardzo ważne czyli rynek pracy. Oni na razie nie potrzebuja ale jest setki ludzi w mieście, ktorzy nie mają jak utrzymać się z miesiąca na miesiąc. W UM dupa bryzga z dostatku a ludzie martwią się jak rodzinę utrzymać. Cała Polska z nas się śmieje i myśli, że jesteśmy Ukrainą. Przykre ale strasznie dużo szczególnie młodych ludzi wyjechało z tego przepięknego i nie wykorzystanego potencjalnie miasta. To władza robi wszystko źle. Za nie długo wybory i znów zaczą się przed nami wyborcami składać i obiecywać. Dlaczego ci ludzie w niczym nie lepsi od zwykłego szarego Przemyślanina mają decydować o naszym życiu?! Przez złe decyzje typu np. Pan Choma złamał na pewno wielu ludziom lepsze jutro na życie w naszym mieście. Wielu juz wyjechało a on sam nie odpowiedział za niegospodarność. Mało tego ma stołek prezesa PGE w Rzeszowie i śmieje się. Żal po prostu żal, że takie coś jest na szczycie władzy a wielu bardzo wartościowych ludzi cierpi przez władzę. Obecny prezydent chwile też już rządzi i wiadomo zostało wiele zlego po poprzedniku do posprzatania ale jak ma razie nie zrobił dla mnie nic czym mógłby zasłużyć na kolejny mój głos. Robienie jakiś pikników pod UM to za mało. Miasto potrzebuje rozwoju i napływu inwestorów i właśnie po to został wybrany pan Bakun ze swoją bandą żeby ruszyli szanowne dupy w Polskę i świat i ściągnęli kapitał. Za coś do cholery mają placone a nie za słodkie pierdzenie w stołek przez 5 lat. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że za Jarosławiem może powstać produkcja aut Hyundai. Kiedyś Przemyśl był miastem wojewódzkim, przeganiał cały region rozwojem, dziś w regionie Jarosław jest liderem połowę mniejsze miasto, bo ma dobrego gospodaża i całym sercem robi wszystko by mieszkańcom lepiej się żyło. Znam burmistrza Jarosławia i wiem o kim piszę. Ok na koniec wspomnę tylko, że nie rozumiem ludzi którzy sami przeżyli kilka dlugich lat na emigracji, znają tego smak a teraz sami swoich rodaków dosłownie wysyłają ( każdy powinien wiedzieć o kim mowa) . Proszę sprawdzić oferty pracy na stronach typu Urząd pracy, OXL, Praca za rogiem, Przemyslak itp. - ręce opadają niech towarzysze z UM wczuja się w życie wyborców i powiedzą -"JAK ŻYĆ", bo w Przemyślu to tylko: kościoły, apteki, lekarze, zaklady pogrzebowe mają się dobrze i tylko to u nas widać.
Ulic nie ma kto dzisiaj sprzątać ,chodniki zarośnięte trawą a kto posprząta ten piach po imprezie ..?
Miasto prubuje się promować filmikami z miasta info itd to co poprzednicy zrobili to wykorzystują bo za rok to już nic tu nie zostanie. Niech pan panie prezydencie nie szaleje wyborcy nie na pana głosowali tylko na przekur pańskiemu kandydatowi.i tylko dlatego piastuje pan to stanowisko.Pis mogło wystawić kogokolwiek i w pierwszej turze został by prezydentem a nie byłego zastępcę. Brak wiedzy, doświadczenua pogrąży to miasto do reszty,i co powiecie wtedy przepraszam nie udało mi się bo tak będzie tego jesyeśmy pewni. Kamienice do sprzedania kiedyś się skończą i co w tedy ? Szkoda słów