W niedzielę, 7 listopada, zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywała do 11 grudnia. Wiąże się ona z pewnym udogodnieniem dla podróżujących na trasie Warszawa – Przemyśl. Do grodu nad Sanem pociągiem dojedziemy szybciej.
– Zarządca infrastruktury kontynuuje realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 77 miliardów złotych – przypomina Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
I dodaje, że korekta pozwoli na[paywall] zakończenie robót na kolejowych szlakach i przejście wykonawców do kolejnych prac, a zatem umożliwi codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych przy jednoczesnym prowadzeniu inwestycji na torach.
Wiążąca się z korektą rozkładu jazdy istotna zmiana dla mieszkańców naszego regionu to zapewne fakt, że od 7 listopada skróci się czas podróży pociągiem ze stolicy do Przemyśla.
Po przebudowie trasy z Warszawy do Radomia – od sierpnia br. pociągi jeżdżą już na niej po dwóch torach. Możliwe jest też uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom.
– Dzięki modernizacji składy IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa od 7 listopada pojadą przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Czas przejazdu pociągu „San” z Warszawy Wschodniej do Przemyśla Głównego będzie więc o 39 minut krótszy – informuje M. Siemieniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze