Reklama

Ze stolicy do Przemyśla dojedziesz szybciej

W niedzielę, 7 listopada, zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywała do 11 grudnia. Wiąże się ona z pewnym udogodnieniem dla podróżujących na trasie Warszawa – Przemyśl. Do grodu nad Sanem pociągiem dojedziemy szybciej.

– Zarządca infrastruktury kontynuuje realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 77 miliardów złotych – przypomina Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

I dodaje, że korekta pozwoli na[paywall] zakończenie robót na kolejowych szlakach i przejście wykonawców do kolejnych prac, a zatem umożliwi codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych przy jednoczesnym prowadzeniu inwestycji na torach.

Wiążąca się z korektą rozkładu jazdy istotna zmiana dla mieszkańców naszego regionu to zapewne fakt, że od 7 listopada skróci się czas podróży pociągiem ze stolicy do Przemyśla.

Reklama

Po przebudowie trasy z Warszawy do Radomia – od sierpnia br. pociągi jeżdżą już na niej po dwóch torach. Możliwe jest też uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom.

– Dzięki modernizacji składy IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa od 7 listopada pojadą przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Czas przejazdu pociągu „San” z Warszawy Wschodniej do Przemyśla Głównego będzie więc o 39 minut krótszy – informuje M. Siemieniec.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama