1 listopada, kwadrans przed osiemnastą, przy Grobie Obrońców Przemyśla na Cmentarzu Głównym spotkali się członkowie polskich i ukraińskich środowisk obywatelskich, zaangażowani w budowanie dobrego sąsiedztwa i mądrego dialogu.
Wspólna modlitwa była wyrazem pamięci o tym, że sto lat temu walczyliśmy przeciwko sobie, ale, że każdy z naszych narodów, ze swego punktu widzenia, walczył wówczas w słusznej sprawie, o wolność swej ojczyzny, o niepodległość narodu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I w ramacha tego sąsiedztwa będą usuwać Lwy Polskie z Cmentarza Orląt Lwowskich ?
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainskie-wladze-nazywaja-orleta-lwowskie-szumowinami-foto/
Nie, to było - my wam świeczki zaświecimy, ale kresowe, polskie do Lwowa, nie puścimy. Argument: Polaki wiozą na handel... Tylko , że to była już kolejna akcja ,,Światełko dla Łyczakowa" i nie tylko. Budowanie relacji poprzez cofkę na granicy, zaś ambasador Deszczyca w Polsce, to kto go tam słucha, a kto z Ukraińców jego szanuje?
I w ramacha tego sąsiedztwa będą usuwać Lwy Polskie z Cmentarza Orląt Lwowskich ?
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainskie-wladze-nazywaja-orleta-lwowskie-szumowinami-foto/
Nie, to było - my wam świeczki zaświecimy, ale kresowe, polskie do Lwowa, nie puścimy. Argument: Polaki wiozą na handel... Tylko , że to była już kolejna akcja ,,Światełko dla Łyczakowa" i nie tylko. Budowanie relacji poprzez cofkę na granicy, zaś ambasador Deszczyca w Polsce, to kto go tam słucha, a kto z Ukraińców jego szanuje?