Żeglarstwo zimą? Czemu nie! W ferie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” z Przemyśla zaproponowało młodzieży zajęcia z edukacji żeglarskiej.
10 lutego br. w Zespole Szkół w Stubnie odbyło się pierwsze spotkanie z zainteresowanymi uczestnictwem w zajęciach. W ramach przygotowanego programu można było poznać zasady poruszania się jachtu żaglowego, nauczyć nazw jego podstawowych części, poznać nazwy kursów żaglówki względem wiatru.
– Po teoretycznym wstępie nastąpiła część praktyczna, podczas której młodzież zapoznała się ze sprzętem ratunkowym, poznała budowę talii i zasadę jej działania, nauczyła się wiązać podstawowe węzły żeglarskie, obsługiwać radiotelefon morski, a na koniec odbyła krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, na którym można było poznać zasady prowadzenia akcji reanimacyjnej osoby, która tonęła – zdradził nam przedstawiciel stowarzyszenia Jacek Podwyszyński.
Kontynuacją pomysłu będzie Niebieska Szkoła pod Żaglami, na którą uczniowie ze Stubna pojadą już na wiosnę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze