Osiedle przyległe do ulicy Jana Pawła II staje się jedną z najbardziej doinwestowanych części miasta. Po prowadzonych w latach ubiegłych modernizacjach oświetlenia, budowie kanalizacji oraz placu zabaw w tym rejonie władze miasta wreszcie zabiorą się za nawierzchnię.
O inwestycjach na Jana Pawła II, a przede wszystkim palącej potrzebie modernizacji samej ulicy i ulic bocznych rozmawialiśmy wiosną roku 2018 jeszcze z poprzednim burmistrzem miasta Krzysztofem Romanem. Ówczesny włodarz Radymna zapowiadał[paywall] poszukiwanie środków zewnętrznych na przeprowadzenie koniecznych inwestycji na całym osiedlu. Niestety szukanie funduszy nie zakończyło się szczęśliwym finałem. Co jednak nie udało się poprzedniemu gospodarzowi, udało się obecnemu. Miasto pozyskało pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na I etap gruntownej przebudowy ulic Jana Pawła i czterech uliczek przyległych.
Obecnie przedsięwzięcie jest na etapie procedury przetargowej. Mieszańców osiedla powinien ucieszyć fakt, że przed końcem przyszłego roku w obrębie ulic Akacjowej, Zimowej, Pogodnej (dawna Hanki Sawickiej) i Jagodowej oraz odcinka Jana Pawła II do skrzyżowania z Pogodną zostanie gruntownie przebudowana nawierzchnia – kocie łby z tzw. trylinki zastąpi nowa nawierzchnia, z kostki brukowej. Wymienione zostaną też chodniki, a projekt zakłada także budowę stosownych zjazdów do posesji oraz pas zieleni przylegający do pasa drogowego pełniący funkcję estetyczną. Na wszystkich planowanych do modernizacji odcinkach ulice zaopatrzone zostaną w nowy system kanalizacji deszczowej. W ramach tego samego zamówienia radymniański magistrat planuje w rejonie prac nad nawierzchnią także modernizację sieci wodociągowej. Oferty w ramach otwartej procedury przetargowej UM przyjmuje do 24 września. Po tym czasie wykonawca będzie miał 30 dni na podpisanie umowy, a z pracami powinien się wyrobić w ciągu kolejnych 10 miesięcy. To z kolei oznacza, że na części osiedla wokół Jana Pawła II nową nawierzchnią pojedziemy jeszcze przed przyszłorocznym Bożym Narodzeniem.
Na razie jednak przetarg stanowi największy znak zapytania w przedsięwzięciu. Środki z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskało wiele gmin i wszystkie one będą usiłowały znaleźć wykonawców na roboty prowadzone i rozliczane mniej więcej w tym samym czasie. Rodzi się też pytanie o to, co z pozostałym odcinkiem Jana Pawła II i przyległymi doń ulicami za Pogodną? – Żeby domknąć temat przebudowy ulicy Jana Pawła II, złożyliśmy jeszcze dwa podobne wnioski, czekamy na ich rozpatrzenie – informuje burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny. Jeśli i na ich podstawie udałoby się pozyskać dofinansowanie i przeprowadzić wymianę nawierzchni, rejon osiedla domków jednorodzinnych stałby się bezapelacyjnie najbardziej dofinansowaną częścią Radymna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wybory ifom yo asfslt lrjom.