Firma „El-Per” z Woli Węgierskiej Łukasza Korytki niebawem rozpocznie przebudowę istniejących budynków Zespołu Szkół w Krzywczy wraz z rozbudową infrastruktury. 6 czerwca br. w siedzibie Urzędu Gminy w Krzywczy wójt Wacław Pawłowski parafował umowę na realizację tej niezwykle potrzebnej inwestycji.
Łączny koszt przedsięwzięcia to 6 mln 282 tys. zł, z czego wkład własny gminy to 942 tys. 281 zł. Pozostała kwota pochodzi z rządowego funduszu „Polski Ład” i została pozyskana w ramach Programu Inwestycji Strategicznych[paywall]. Do najważniejszych prac inwestycyjnych będą należeć: budowa zbiornika przeciwpożarowego wraz z infrastrukturą, odwodnienie budynków, docieplenie ścian budynku i stropów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycia dachu budynku szkolnego wraz z łącznikiem, przebudowa dachu nad salą gimnastyczną, ogrodzenia, nawierzchni dróg i placów, nawierzchni boiska z urządzeniami, budowa piłkochwytów oraz rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Pracy jest więc w bród. Finał zaplanowany został na 6 września 2024 r.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze