Spokojnie to nie awaria, a włączenie się Jarosławia w kolejną edycję akcji „Godzina dla Ziemi”. Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na potrzebę świadomego dbania o środowisko. Jej tegoroczne hasło brzmi: „nie tamujmy rzek, niech płyną”.
W sobotę, 28 marca o g. 20.30 na godzinę wyłączona została iluminacja jarosławskiego ratusza. Miasto symbolicznie wzięło tym samym udział w globalnej akcji proekologicznej „Godzina dla Ziemi”. Jej założeniem jest wyłączenie przez jej uczestników wszystkich urządzeń pobierających prąd oraz wszystkich świateł. Ma to[paywall] przypomnieć światu, że oszczędzanie energii to mniej emisji dwutlenku węgla, a zatem spowolnienie globalnego ocieplenia. Władze miasta liczą też, że ten symboliczny gest uzmysłowi mieszkańcom Jarosławia potrzebę dbania o środowisko każdego dnia. Tegoroczną akcję pod hasłem „nie tamujmy rzek, niech płyną” podobnie jak wszystkie poprzednie zainicjowało WWF (pierwszy raz proekologiczny happening zorganizowano w 2007 roku), a wygaszenie iluminacji ratusza staje się w Jarosławiu coraz trwalszą tradycją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W kwietniu zdjecie z grudnia świąteczne super
W kwietniu zdjecie z grudnia świąteczne super