Reklama

Zgasła iluminacja ratusza

10/04/2020 08:57

Spokojnie to nie awaria, a włączenie się Jarosławia w kolejną edycję akcji „Godzina dla Ziemi”. Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na potrzebę świadomego dbania o środowisko. Jej tegoroczne hasło brzmi: „nie tamujmy rzek, niech płyną”.

W sobotę, 28 marca o g. 20.30 na godzinę wyłączona została iluminacja jarosławskiego ratusza. Miasto symbolicznie wzięło tym samym udział w globalnej akcji proekologicznej „Godzina dla Ziemi”. Jej założeniem jest wyłączenie przez jej uczestników wszystkich urządzeń pobierających prąd oraz wszystkich świateł. Ma to[paywall] przypomnieć światu, że oszczędzanie energii to mniej emisji dwutlenku węgla, a zatem spowolnienie globalnego ocieplenia. Władze miasta liczą też, że ten symboliczny gest uzmysłowi mieszkańcom Jarosławia potrzebę dbania o środowisko każdego dnia. Tegoroczną akcję pod hasłem „nie tamujmy rzek, niech płyną” podobnie jak wszystkie poprzednie zainicjowało WWF (pierwszy raz proekologiczny happening zorganizowano w 2007 roku), a wygaszenie iluminacji ratusza staje się w Jarosławiu coraz trwalszą tradycją.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nn - niezalogowany 2020-04-10 12:32:38

    W kwietniu zdjecie z grudnia świąteczne super 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości