Reklama

Zielone świeci za krótko

31/10/2015 14:08

– Sygnalizacja świetlna na ulicy Krakowskiej, przy skręcie w Marii Konopnickiej, jest bardzo niekorzystna dla pieszych. Na zielone światło trzeba czekać i czekać, a kiedy się już zapali, trzeba szybko przemykać przez jezdnię, bo za moment zapala się czerwone.

Zdaję sobie sprawę, że w tym miejscu robią się korki i kierowcom zależy na jak największej płynności jazdy, ale z przechodniami także trzeba się liczyć. Dla młodych ludzi może to nie problem, bo są zwinni, mogą podbiec. Ja poruszam się o lasce i trudno mi przejść przez pasy w szybkim tempie. A kierowcom przeważnie się spieszy, dlatego jeszcze zanim wejdę na chodnik, oni już wjeżdżają. To, że mają zielone, nie znaczy, że nie mogą odczekać kilku sekund, abym spokojne mógł zejść z „zebry”. Zmotoryzowani mogliby czasem uzbroić się w cierpliwość, kiedy widzą na pasach starszych, niedołężnych ludzi – zauważa Czytelnik.


Przeworszczanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama