Pod koniec czerwca odbył się finał konkursu plastycznego „Wydarzenie 2016”, którego organizatorami były Młodzieżowa Rada Miasta i Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry.
Zadaniem uczestników konkursu było pokazanie najważniejszego według nich wydarzenia 2016 roku w rodzinnym mieście.
– Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowania dzieci i młodzieży życiem społecznym naszego miasta[paywall], popularyzacja różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni uczniów – mówi przedstawiciel MRM Kamil Halejcio.
Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z jarosławskich szkół podstawowych. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa w składzie Dominik Lotycz (MRM), Katarzyna Kozimor (MBP), Anna Kulpa (MBP) wyłoniła najlepsze. I miejsce przypadło Alanowi Pisarkowi z SP nr 11, II Julii Sikorze z SP nr 4, a III Annie Gałasiewicz z SP nr 7.
Wyróżnienia powędrowały do Pauliny Ceny, Kacpra Zięby, Szymona Miszczyka, Joanny Krużel, Nikoli Drostek, Dominiki Zagrobelnej i Moniki Lasoty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi dodatkowo rozmaite upominki.
Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Waldemar Paluch. Wszystkie prace zaprezentowano w bibliotece podczas wystawy pokonkursowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze