Co prawda kalendarzowa zima jeszcze przed nami, ale z opadami śniegu już mieliśmy do czynienia. Jak się okazuje, ten biały puch może sprawić wiele problemów i.... słono kosztować. Zwłaszcza kierowców.
Dodatkowe pięć minut snu warte jest przemyślenia, bo jeśli kosztem wydłużenia odpoczynku nie zdążymy przed wyjazdem do pracy odśnieżyć dokładnie swojego samochodu, możemy znacznie uszczuplić swoje fundusze.
– Wsiadając w okresie zimowym za kierownicę samochodu, pamiętajmy o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drogach, jak również o zmniejszeniu prędkości i zachowaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego nas pojazdu, gdyż w zimowych, trudnych warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża – przekazuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu asp. Joanna Golisz.Rękę na pulsie trzymają również portale o tematyce motoryzacyjnej.
Podają m.in., że oddalenie się od samochodu przy włączonym silniku grozi mandatem w wysokości 50 zł.
Używanie pojazdu na obszarze zabudowanym w sposób uciążliwy ze względu na emisję spalin bądź hałas – mandatem wynoszącym 300 zł.
Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby w pojeździe lub poza nim – karą 200 zł.
Za zaśnieżone bądź nieczytelne tablice rejestracyjne możemy zapłacić 100 zł.
Niewłączenie wymaganych świateł przy zmniejszonej widoczności powietrza może nas kosztować 200 zł.
Nieużywanie świateł podczas postoju w warunkach niedostatecznej widoczności – od 150 do 300 zł.
Naruszenie warunków używania przednich świateł przeciwmgłowych – 100 zł.
Korzystanie ze świateł w sposób niezgodny z przepisami – 200 zł.
Zakrywanie świateł i urządzeń sygnalizacyjnych – 300 zł.
Zakrywanie tablic rejestracyjnych – 500 zł.
Łącznie jazda z czapą śniegu na samochodzie może się skończyć nawet mandatem o kwocie 3 tys. zł. Jest ona sześciokrotnie wyższa niż przed wprowadzeniem nowego taryfikatora.
Gdyby komuś przyszła do głowy organizacja kuligu samochodowego, może od razu przygotowywać okrągłą sumę 500 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze