Ciążył na nim nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się. 50-latek wrócił jednak do miejsca zamieszkania. Nie na długo, bo został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Spędzi tam 30 dni.
Mieszkaniec gminy Radymno, jako sprawca przemocy domowej został wcześniej poinformowany jakie skutki grożą mu za niezastosowanie się do obowiązujących go restrykcji. Mimo to mężczyzna zdecydował się na powrót i tym samym naruszył przepisy, co skutkuje z kolei zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy wykroczenia. Umożliwia to szybkie odizolowanie osoby stosującej przemoc w sytuacji, gdy stwarza ona zagrożenie dla życia i zdrowia domowników.
Od początku tego roku jarosławscy policjanci wydali 15 takich zakazów i nakazów wobec sprawców przemocy domowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze