Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w międzynarodowej operacji „LONG WAY”. Działania prowadzone na terytorium czterech państw doprowadziły do zlikwidowania kanału przerzutowego nielegalnych imigrantów wiodącego z Azji do Europy.
Od początku 2018 roku funkcjonariusze BiOSG, w porozumieniu ze służbami państw sąsiednich, prowadzili na terenie Polski, a szczególnie Podkarpacia, rozpoznanie mające na celu zlikwidowanie kanału przerzutowego nielegalnych imigrantów.
Pierwszy przypadek miał miejsce 24 maja ub. roku w miejscowości Brzegi Górne, gdzie zatrzymano 4 organizatorów (obywateli Uzbekistanu) i 8 nielegalnych imigrantów narodowości wietnamskiej. W wyniku wymiany międzynarodowych informacji ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza liczy co najmniej 35 osób, a swoją działalność prowadziła na terytorium: Ukrainy, Słowacji, Polski, Czech i Niemiec.
Za przerzut jednego imigranta przestępcy inkasowali 2500 dolarów. Według ustaleń imigranci dostawali się legalnie drogą lotniczą do Rosji lub na Ukrainę. Tam zapewniano im wyżywienie i zakwaterowanie, a następnie organizowano dalszy przerzut przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy do RP lub z Ukrainy na Słowację. Później byli transportowani do Niemiec.
W ubiegłym tygodniu, w dniu realizacji sprawy w Republice Czeskiej, zatrzymano 12 osób (obywateli krajów byłego Związku Radzieckiego). 7 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.wszystko ok. ale musza byc dosywocia dla bandytow chcacych wprowadzic do polski syfilis islamski
wszystko ok. ale musza byc dosywocia dla bandytow chcacych wprowadzic do polski syfilis islamski
94.40.75.203 - wiesz co piszesz?