Wiosna obfituje w jubileusze małżeńskie, o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia i wpisy zamieszczane przez służby prasowe instytucji samorządowych. 5 maja taka właśnie ceremonia odbyła się w sali Urzędu Stanu Cywilnego przeworskiego ratusza.
Jak zwykle przy tego typu okazjach były życzenia, medale i słowa uznania kierowane do małżonków, którzy małżeńską ścieżką kroczą wytrwale już od 50 lat, co w obecnych czasach – w których coraz częściej słyszy się o nietrwałości związków – jest prawdziwym powodem do dumy.
Odznaczenia przyznane przez prezydenta RP odebrało łącznie dziesięć par z terenu gminy Przeworsk. Wyróżnieni w ten szczególny sposób nie kryli wzruszenia, czemu sprzyjała[paywall] wyjątkowość chwili i szczególna oprawa. W gronie złotych jubilatów znaleźli się: Maria i Stanisław Lisowie oraz Danuta i Marian Mściszowie (obie pary z Gorliczyny), a także Zofia i Stanisław Niźnikowie z Nowosielec, Władysława i Juliusz Stachiewiczowie z Urzejowic i Helena i Antoni Zardzewiali ze Studziana.
Aktu dekoracji medalami dokonali gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku Robertem Dybasiem, składając serdeczne życzenia z okazji pięknego święta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze