Reklama

Złota dziesiątka małżonków z gminy Przeworsk [ZDJĘCIA]

Wiosna obfituje w jubileusze małżeńskie, o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia i wpisy zamieszczane przez służby prasowe instytucji samorządowych. 5 maja taka właśnie ceremonia odbyła się w sali Urzędu Stanu Cywilnego przeworskiego ratusza.

Jak zwykle przy tego typu okazjach były życzenia, medale i słowa uznania kierowane do małżonków, którzy małżeńską ścieżką kroczą wytrwale już od 50 lat, co w obecnych czasach – w których coraz częściej słyszy się o nietrwałości związków – jest prawdziwym powodem do dumy.

Odznaczenia przyznane przez prezydenta RP odebrało łącznie dziesięć par z terenu gminy Przeworsk. Wyróżnieni w ten szczególny sposób nie kryli wzruszenia, czemu sprzyjała[paywall] wyjątkowość chwili i szczególna oprawa. W gronie złotych jubilatów znaleźli się:  Maria i Stanisław Lisowie oraz Danuta i Marian Mściszowie (obie pary z Gorliczyny), a także Zofia i Stanisław Niźnikowie z Nowosielec, Władysława i Juliusz Stachiewiczowie z Urzejowic i Helena i Antoni Zardzewiali ze Studziana.

Aktu dekoracji medalami dokonali gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku Robertem Dybasiem, składając serdeczne  życzenia z okazji pięknego święta.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama