Pół wieku razem pod koniec września świętowało 17 małżeństw zamieszkałych na terenie gminy Krzywcza. Uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Babicach.
50 lat temu miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgali sobie[paywall]:
Irena i Mikołaj Bucikowie, Maria i Mieczysław Chromiakowie, Janina i Stanisław Durysowie, Maria i Kazimierz Jakubowscy, Maria i Stanisław Jamrózowie, Romana i Józef Jureczkowie, Krystyna i Wojciech Kwaśni, Teresa i Stanisław Lignowscy, Maria i Zbigniew Łascy, Zofia i Bolesław Pawłowscy, Teresa i Jan Pękalscy, Elżbieta i Ryszard Rachwałowie, Zofia i Stanisław Rajzerowie, Ewa i Tadeusz Rubinowie, Maria i Józef Wanatowie, Józefa i Stanisław Zalescy oraz Teresa i Ryszard Zbiegieniowie.
Odznaczenia w imieniu prezydenta RP wręczył Wacław Pawłowski – wójt gminy Krzywcza, Zygmunt Sobola – przewodniczący rady gminy i Jolanta Besa-Skubisz – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Obchody uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach, którzy przygotowali na tę okazję program artystyczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze