Reklama

Złote gody szesnastu par małżeńskich

21/11/2015 07:33

W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy Kańczuga odbył się jubileusz 50-lecia szesnastu par. Jubilaci otrzymali z tej okazji Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze. Liturgię w intencji małżonków obchodzących jubileusz odprawił ksiądz prałat Wojciech Pac. Następnie w sali widowiskowej odbyło się uroczyste rozdanie odznaczeń. Jubilaci odebrali medale[paywall] z rąk burmistrza miasta Jacka Sołka, sekretarz urzędu miasta Teresy Argasińskiej oraz kierownica USC Alicji Głowacz.

W trakcie wystąpienia burmistrz zaznaczył, że złote gody to rocznica szczególna. Podkreślił także, że jubilatom należą się szczególne słowa uznania i szacunku za dotrzymanie małżeńskiego przyrzeczenia.

Prezydent RP odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Annę i Edwarda Chmielowskich, Helenę i Józefa Kiszkę, Walerię i Stanisława Lichotów, Adelę i Stanisława Mendyckich, Janinę i Romana Przegrockich, Danutę i Jacka Przewrockich, Leonę i Henryka Rzepów, Józefę i Stanisława Skórów, Władysławę i Bolesława Sowę, Stanisławę i Józefa Sykałów, Janinę i Józefa Świtalskich, Elżbietę i Andrzeja Tarczydło, Annę i Franciszka Winiarzów, Irenę i Zygmunta Ziobrów oraz Krystynę i Kazimierza Żyłę. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Jubilatom czas umilały występy Zespołu Wokalno-Kabaretowego „Ala Babki, Ala Dziadki”, działającego przy ośrodku kultury. 


JuS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama