W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy Kańczuga odbył się jubileusz 50-lecia szesnastu par. Jubilaci otrzymali z tej okazji Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze. Liturgię w intencji małżonków obchodzących jubileusz odprawił ksiądz prałat Wojciech Pac. Następnie w sali widowiskowej odbyło się uroczyste rozdanie odznaczeń. Jubilaci odebrali medale[paywall] z rąk burmistrza miasta Jacka Sołka, sekretarz urzędu miasta Teresy Argasińskiej oraz kierownica USC Alicji Głowacz.
W trakcie wystąpienia burmistrz zaznaczył, że złote gody to rocznica szczególna. Podkreślił także, że jubilatom należą się szczególne słowa uznania i szacunku za dotrzymanie małżeńskiego przyrzeczenia.
Prezydent RP odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Annę i Edwarda Chmielowskich, Helenę i Józefa Kiszkę, Walerię i Stanisława Lichotów, Adelę i Stanisława Mendyckich, Janinę i Romana Przegrockich, Danutę i Jacka Przewrockich, Leonę i Henryka Rzepów, Józefę i Stanisława Skórów, Władysławę i Bolesława Sowę, Stanisławę i Józefa Sykałów, Janinę i Józefa Świtalskich, Elżbietę i Andrzeja Tarczydło, Annę i Franciszka Winiarzów, Irenę i Zygmunta Ziobrów oraz Krystynę i Kazimierza Żyłę. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Jubilatom czas umilały występy Zespołu Wokalno-Kabaretowego „Ala Babki, Ala Dziadki”, działającego przy ośrodku kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze