Trzy złote medale przywiózł Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej ,,Trójczyce”, który 23 i 24 kwietnia wziął udział w VIII Festiwalu Folklorystycznym w Sarospatak na Węgrzech.
Zespół Ludowy ,,Trójczyce” wystąpił w pełnym składzie. Najmłodsi zatańczyli tańce łowickie, grupa średnia – tańce lubelskie, zaś grupa reprezentacyjna pokazała tańce naszego regionu, czyli rzeszowskie.
Komisja konkursowa[paywall] brała pod uwagę przede wszystkim: ogólną prezencję i dbałość o strój, dobór repertuaru do wieku tancerzy, choreografię oraz spontaniczność, autentyczność i niewymuszoną zabawę tańcem.
,,Trójczyce” zajęły pierwsze miejsce we wszystkich trzech kategoriach.
Wytańczone ,,złoto” to głównie zasługa wspólnej pracy tancerzy pod kierunkiem dyrektor i choreografa zespołu – Renaty Nemeczek-Budzyńskiej, instruktora – Tomasza Mrozka, kierownika kapeli – Tomasza Mazura. Swój udział w sukcesie ma też starosta przemyski i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” Jan Pączek.
Po zmaganiach konkursowych artyści zwiedzili Sarospatak, zamek Rakoczego, odlewnię armat oraz miejscowy park.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
super