Reklama

Złoty deblista Dawid Jadam

15-letni Dawid Jadam, uczeń jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, potwierdził, że należy do ścisłej czołówki polskich kadetów (ur. w 2007 roku i młodsi). Podczas mistrzostw Polski – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku zawodnik Kolpinga Jarosław zdobył złoty medal w grze podwójnej, występując z Marcelem Błaszczykiem z Dwójki Rawy Mazowieckiej.

Dawid i Marcel byli obrońcami tytułu. Spisali się doskonale, wygrali bowiem wszystkie 5 meczów, tracąc zaledwie jednego seta. W finale wręcz rozgromili duet Rafał Formela – Artur Gromek 3:0 (4, 1, 6). Wcześniej pokonali pary: Mateusz Smurzyński – Maciej Sikoń 3:0 (5, 2, 7), Wiktor Ulatowski – Łukasz Sieńko 3:0 (7,7,6), w ćwierćfinale[paywall] Karol Broszkiewicz – Dominik Soliło 3:0 (6, 3, 8) i w półfinale Mateusz Sakowicz – Maksymilian Gwizdoń 3:1 (-5, 9, 9, 10).

- To już nasz szósty złoty medal mistrzostw kraju w grze podwójnej, a drugi z rzędu w kadetach. Zwyciężaliśmy także w żakach i młodzikach – powiedział D. Jadam, który w tym sezonie w rozgrywkach drużynowych występował m.in. w LOTTO Superlidze w Sokołowie SA Jarosław.

Przypomnijmy, że rok temu w finale MP kadetów Dawid i Marcel ograli o rok starszych od siebie Alana Kulczyckiego i Michała Wandachowicza 3:2.

Blisko podium

Tenisiści stołowi Kolpinga, podopieczni Mateusza Czernika i Łukasza Adamskiego, byli bliscy podium również w innych konkurencjach imprezy.

W turnieju drużynowym ćwierćfinał osiągnęły Kinga Hawro i Natalia Maciałek. Kolping wygrał z Polonią Śmigiel 3:1 (K. Hawro 2, N. Maciałek 1) i Pełczem Górki Noteckie 3:0 (K. Hawro 1,5, N. Maciałek 1,5), a w meczu o medal przegrał z Bogorią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (K. Hawro 1). Z kolei D. Jadam i Alan Zieliński pokonali Zalew Stepnica 3:0 (A. Zieliński 1,5, D. Jadam 1,5) i przegrali z Gorcami Nowy Targ 1:3 (D. Jadam 1).

W grze mieszanej D. Jadam w duecie z Wiktorią Indeką (MKS Czechowice-Dziedzice) wygrali z mikstami Natalia Tkaczyk – Tymoteusz Heinke 3:0 (4, 1, 2), Małgorzata Majchrzak – Oliwier Sokołowski 3:2 (8, -9, -10, 8, 1) i Izabela Perz – Kacper Totoń 3:1 (7, -10, 3, 6). W spotkaniu, którego stawką było podium MP, przegrali z Zofią Śliwką i Rafałem Formelą 0:3 (-8, -1, -7).

W singlu D. Jadam i K. Hawro bez straty seta awansowali do 1/8 finału, odnosząc po dwa zwycięstwa. Na tym etapie Dawid przegrał z Franciszkiem Żygadło 3:4 (3, -4, -9, -10, 3, 8, -7), a Kinga uległa Zofii Śliwce 1:4 (-6, -7, -8, 8, -8). Z kolei N. Maciałek wygrała z Oliwią Gąsior 4:1 (11, 7, -8, 6, 8) i przegrała z Weroniką Indeką 2:4 (9, -6, -8, 7, -8, -10) i w boju o miejsca 17. – 32. pokonała Matyldę Hadryś 3:0 (9, 5, 6). Finalnie zajęła miejsca 17. – 24.

W zawodach wystąpiła także jedyna reprezentantka Nurtu Przemyśl Maja Kozak. W I rundzie przegrała z Emilią Skibą (LZS Kąkolówka) 1:4, w kolejnym meczu pokonała Magdę Idzik 4:1. To dało jej w grze pojedynczej 33. miejsce. W grze podwójnej Maja grała razem z E. Skibą. W I rundzie pokonały parę Wiktoria Salecka – Anna Pacelt 3:2. W II rundzie spotkały się z faworytkami turnieju, rozstawioną w zawodach z nr 1 parą Natalia Boganowicz – Natalia Gaworska i uległy jej 0:3, zajmując 9. miejsce w turnieju.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama