15-letni Dawid Jadam, uczeń jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, potwierdził, że należy do ścisłej czołówki polskich kadetów (ur. w 2007 roku i młodsi). Podczas mistrzostw Polski – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku zawodnik Kolpinga Jarosław zdobył złoty medal w grze podwójnej, występując z Marcelem Błaszczykiem z Dwójki Rawy Mazowieckiej.
Dawid i Marcel byli obrońcami tytułu. Spisali się doskonale, wygrali bowiem wszystkie 5 meczów, tracąc zaledwie jednego seta. W finale wręcz rozgromili duet Rafał Formela – Artur Gromek 3:0 (4, 1, 6). Wcześniej pokonali pary: Mateusz Smurzyński – Maciej Sikoń 3:0 (5, 2, 7), Wiktor Ulatowski – Łukasz Sieńko 3:0 (7,7,6), w ćwierćfinale[paywall] Karol Broszkiewicz – Dominik Soliło 3:0 (6, 3, 8) i w półfinale Mateusz Sakowicz – Maksymilian Gwizdoń 3:1 (-5, 9, 9, 10).
- To już nasz szósty złoty medal mistrzostw kraju w grze podwójnej, a drugi z rzędu w kadetach. Zwyciężaliśmy także w żakach i młodzikach – powiedział D. Jadam, który w tym sezonie w rozgrywkach drużynowych występował m.in. w LOTTO Superlidze w Sokołowie SA Jarosław.
Przypomnijmy, że rok temu w finale MP kadetów Dawid i Marcel ograli o rok starszych od siebie Alana Kulczyckiego i Michała Wandachowicza 3:2.
Tenisiści stołowi Kolpinga, podopieczni Mateusza Czernika i Łukasza Adamskiego, byli bliscy podium również w innych konkurencjach imprezy.
W turnieju drużynowym ćwierćfinał osiągnęły Kinga Hawro i Natalia Maciałek. Kolping wygrał z Polonią Śmigiel 3:1 (K. Hawro 2, N. Maciałek 1) i Pełczem Górki Noteckie 3:0 (K. Hawro 1,5, N. Maciałek 1,5), a w meczu o medal przegrał z Bogorią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (K. Hawro 1). Z kolei D. Jadam i Alan Zieliński pokonali Zalew Stepnica 3:0 (A. Zieliński 1,5, D. Jadam 1,5) i przegrali z Gorcami Nowy Targ 1:3 (D. Jadam 1).
W grze mieszanej D. Jadam w duecie z Wiktorią Indeką (MKS Czechowice-Dziedzice) wygrali z mikstami Natalia Tkaczyk – Tymoteusz Heinke 3:0 (4, 1, 2), Małgorzata Majchrzak – Oliwier Sokołowski 3:2 (8, -9, -10, 8, 1) i Izabela Perz – Kacper Totoń 3:1 (7, -10, 3, 6). W spotkaniu, którego stawką było podium MP, przegrali z Zofią Śliwką i Rafałem Formelą 0:3 (-8, -1, -7).
W singlu D. Jadam i K. Hawro bez straty seta awansowali do 1/8 finału, odnosząc po dwa zwycięstwa. Na tym etapie Dawid przegrał z Franciszkiem Żygadło 3:4 (3, -4, -9, -10, 3, 8, -7), a Kinga uległa Zofii Śliwce 1:4 (-6, -7, -8, 8, -8). Z kolei N. Maciałek wygrała z Oliwią Gąsior 4:1 (11, 7, -8, 6, 8) i przegrała z Weroniką Indeką 2:4 (9, -6, -8, 7, -8, -10) i w boju o miejsca 17. – 32. pokonała Matyldę Hadryś 3:0 (9, 5, 6). Finalnie zajęła miejsca 17. – 24.
W zawodach wystąpiła także jedyna reprezentantka Nurtu Przemyśl Maja Kozak. W I rundzie przegrała z Emilią Skibą (LZS Kąkolówka) 1:4, w kolejnym meczu pokonała Magdę Idzik 4:1. To dało jej w grze pojedynczej 33. miejsce. W grze podwójnej Maja grała razem z E. Skibą. W I rundzie pokonały parę Wiktoria Salecka – Anna Pacelt 3:2. W II rundzie spotkały się z faworytkami turnieju, rozstawioną w zawodach z nr 1 parą Natalia Boganowicz – Natalia Gaworska i uległy jej 0:3, zajmując 9. miejsce w turnieju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze