Piękny pruchnicki rynek 16 września br. zamienił się w scenerię pojedynków na miecze, szable i rapiery. To była naprawdę wspaniała impreza.
autor: KiB
Piknik tematyczny „Złoty Wiek Jarosławia” zorganizowany został przez Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. W podcieniach można było spotkać bardów grających na dawnych instrumentach. Ogromną popularnością cieszyło się stoisko kata rodem z Jarosławia, który chętnie przyuczał chętnych do swego mrocznego zawodu[paywall]. Nie zabrakło również warsztatów malowania kafli piecowych (wzorowanych na kaflach ze słynnego renesansowego pieca z Hawłowic koło Pruchnika) oraz wykonywania pocztówek.
Podobnie jak wcześniejsze, niezwykle ciekawe imprezy zaproponowane przez jarosławskie muzeum oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, tak i piknik zostały zrealizowane w ramach projektu „Muzeum Dostępne”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Oprócz Pruchnika, „Muzeum Dostępne” odwiedziło Surochów, gdzie 18 i 19 czerwca br. świętowano 230. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry. A 24 czerwca br. piknik „Złoty Wiek Jarosławia” odbył się w Szkole Podstawowej w Laszkach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze