Reklama

Zmarł były rektor PWSW

15/10/2015 10:00

W wieku 72 lat zmarł prof. nadzw. dr hab. Łukasz Węsierski. Przez dwa lata był dyrektorem Instytutu Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, a przez rok rektorem uczelni.

Łukasz Norbert Węsierski był doktorem habilitowanym nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. Z PWSW związany był od 2010 r. Był pomysłodawcą i twórcą kierunku studiów mechatroniki. W latach 2010 – 2012 był dyrektorem Instytutu Mechatroniki. W 2012 r. został wybrany następcą prof. Jana Drausa na stanowisko rektora uczelni. Funkcję tę pełnił przez rok. Jako miłośnik i pasjonat zajmował się projektowaniem układów mechatronicznych, z wykorzystaniem napędów pneumatycznych. Był przewodniczącym Rady Naukowej OBR Ele­mentów i Układów Pneumatyki.

Zmarł nieoczekiwanie 9 października. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ggg - niezalogowany 2015-10-15 22:09:47

    wielka strata dla nauki i techniki [*]

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stachu z Pipończy - niezalogowany 2015-10-15 22:36:48

    Zaczął wykładać na URz i go uśmiercili... Szkoda chłopa, był w porządku...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Airbus Reliabilty Engineer - niezalogowany 2015-10-17 04:26:33

    Uczył mnie na Politechnice Rzeszowskiej, jedyn z niewielu Profesorów który chcial zeby studenci zrozumieli zagadnienia. Zmuszal do myslenia i pokazania ze posiada sie wystarczajaca wiedze i odwage by sprzeciwic sie nawet Profesorowi gdy specjalnie mowi nam ze nie mamy racji.  Dzielil sie wiedza i motywowal budzac w mlodych ludziach innowacyjne pomysly, przyklad dla innych na uczelni, duza strata dla nauki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama