W wieku 72 lat zmarł prof. nadzw. dr hab. Łukasz Węsierski. Przez dwa lata był dyrektorem Instytutu Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, a przez rok rektorem uczelni.
Łukasz Norbert Węsierski był doktorem habilitowanym nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. Z PWSW związany był od 2010 r. Był pomysłodawcą i twórcą kierunku studiów mechatroniki. W latach 2010 – 2012 był dyrektorem Instytutu Mechatroniki. W 2012 r. został wybrany następcą prof. Jana Drausa na stanowisko rektora uczelni. Funkcję tę pełnił przez rok. Jako miłośnik i pasjonat zajmował się projektowaniem układów mechatronicznych, z wykorzystaniem napędów pneumatycznych. Był przewodniczącym Rady Naukowej OBR Elementów i Układów Pneumatyki.
Zmarł nieoczekiwanie 9 października.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaczął wykładać na URz i go uśmiercili... Szkoda chłopa, był w porządku...
Uczył mnie na Politechnice Rzeszowskiej, jedyn z niewielu Profesorów który chcial zeby studenci zrozumieli zagadnienia. Zmuszal do myslenia i pokazania ze posiada sie wystarczajaca wiedze i odwage by sprzeciwic sie nawet Profesorowi gdy specjalnie mowi nam ze nie mamy racji. Dzielil sie wiedza i motywowal budzac w mlodych ludziach innowacyjne pomysly, przyklad dla innych na uczelni, duza strata dla nauki.
wielka strata dla nauki i techniki [*]
Zaczął wykładać na URz i go uśmiercili... Szkoda chłopa, był w porządku...
Uczył mnie na Politechnice Rzeszowskiej, jedyn z niewielu Profesorów który chcial zeby studenci zrozumieli zagadnienia. Zmuszal do myslenia i pokazania ze posiada sie wystarczajaca wiedze i odwage by sprzeciwic sie nawet Profesorowi gdy specjalnie mowi nam ze nie mamy racji. Dzielil sie wiedza i motywowal budzac w mlodych ludziach innowacyjne pomysly, przyklad dla innych na uczelni, duza strata dla nauki.