Reklama

Zmian w gminnym samorządzie ciąg dalszy. Jest nowa skarbnik

Po zmianie na stanowisku włodarza miasta i gminy Bircza przyszedł czas na kolejne roszady. W wyniku decyzji radnych, podjętej na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Birczy, nową skarbik birczańskiego samorządu została Monika Kukurska.

28 maja radni miasta i gminy Bircza przychylili się do wniosku nowej burmistrz Anny Szymaszek, odwołując dotychczasową skarbnik Bogumiłę Sowę-Wiśniowską. Jej miejsce zajęła Monika Kukurska, do niedawna związana z Urzędem Gminy Medyka, gdzie piastowała identyczne stanowisko.

Jak zapewniono na sesji, nowa skarbnik spełnia wszelkie wymogi wynikające z przepisów ustawy o pracownikach samorządowych oraz z art. 54 ustawy o finansach publicznych. Ma wykształcenie wyższe, jest inżynierem ekonomii, ukończyła też studia podyplomowe w zakresie rachunkowości, finansów i systemu podatkowego. Ma na koncie kilkunastoletnie doświadczenie w księgowości. Jak informuje birczański samorząd, ostatnie 7 lat przepracowała na stanowisku skarbnika, 3 lata piastowała też stanowisko głównego księgowego.

Reklama

Dotychczasowej skarbnik Bogumile Sowie-Wiśniowskiej podziękowano za wieloletnią pracę na rzecz samorządu, życząc pomyślności na dalszej drodze kariery zawodowej, a nowej skarbnik pogratulowano objęcia stanowiska, wyrażając nadzieję owocnej pracy na rzecz rozwoju miejscowej społeczności.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/06/2024 11:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama