Reklama

Zmiana na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Przeworsku

Kierujący przeworskim szpitalem Robert Płaziak w dniu 4 października – decyzją Zarządu Powiatu, będącego organem prowadzącym placówki – został odwołany ze stanowiska. To pokłosie postępowania konkursowego na szefa SP ZOZ w Przeworsku, ogłoszonego pod koniec sierpnia br.

Robert Płaziak na czele przeworskiego SP ZOZ stał od momentu odwołania poprzedniego dyrektora. Zarząd Powiatu wskazał go jako osobę odpowiedzialną za szefowanie placówce. Jak informowaliśmy w sierpniu br., zdecydowano, by procedura wyłonienia dyrektora odbyła się w drodze konkursu. W tym celu na lipcowej sesji powiatowej w drodze głosowania ustanowiono skład komisji konkursowej, liczącej 7 osób. Znaleźli się w niej: Katarzyna Balawender (przewodnicząca), Tomasz Huc, Krzysztof Bartuś, Stanisław Pokrywka, Marcin Fujarowicz, i lekarz Marek Kot oraz przedstawiciel Rady Społecznej przeworskiego szpitala Tomasz Bury. Zarząd Powiatu Przeworskiego i Rada Powiatu Przeworskiego podkreślili wówczas, że wybór nowego szefa jednostki będzie decyzją kolegialną.

Na ostatniej sesji, 4 października, starosta przeworski Dariusz  Łapa podał informację, że 3 października powołana komisja konkursowa obradowała w tej sprawie w pełnym składzie. Na konkurs na dyrektora szpitala w Przeworsku wpłynęło łącznie 10 ofert (startował w nim również dotychczasowy dyrektor R. Płaziak). W formie głosowania tajnego wyłoniono kandydatkę na dyrektora placówki – Magdalenę Pogroszewską. Natomiast 4 października zarząd powiatu podjął m.in. uchwałę odwołującą z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora R. Płaziaka i powołania wspomnianej kandydatki na szefową przeworskiej lecznicy na okres 6 lat. Magdalena Pogroszewska oficjalnie rozpoczęła pracę 7 października br.

Reklama

Nowa dyrektor szpitala M. Pogroszewska ma 46 lat, z wykształcenia jest prawnikiem z ukończoną aplikacją prokuratorską i radcowską, ukończyła też studia podyplomowe w zakresie: zarządzanie i marketing, rachunkowość i finanse dla zaawansowanych oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi, jak i prawo gospodarcze, restrukturyzacja i likwidacja przedsiębiorstw. Jak poinformowała na sesji, cała jej dotychczasowa kariera zawodowa była związana z zarządzaniem podmiotami działalności leczniczej. Od 2006 roku była zatrudniona w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie (początkowo jako radca prawny, później jako kierownik kadr), gdzie odpowiadała za politykę kadrową. Następnie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych, p.o. dyrektora naczelnego i zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. W końcu w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych.

– Poznałam prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania podmiotów leczniczych zarówno z płaszczyzny wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. W swoim zarządzaniu stawiam na współpracę i dialog zarówno ze współpracownikami, jak i organem tworzącym – powiedziała M. Pogroszewska.

Reklama

Wspomnianej życzono dużo wytrwałości i siły w nowym środowisku pracy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/10/2024 09:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama