Reklama

Zmodernizowano oczyszczalnię ścieków

13/07/2015 08:00

Miejscowość licząca ok. 500 mieszkańców może się pochwalić nowym grzybkiem tanecznym i rozbudowaną oczyszczalnią ścieków.

Oczyszczalnię, która obsługuje miejscowości Łowce, Zamiechów, Lutków i Dobkowice, rozbudowano, by zwiększyć jej wydajność i unowocześnić technologię. Modernizacja kosztowała blisko 3,5 mln zł, z czego 2,2 mln zł stanowiło dofinansowanie z PROW. Prace budowlane[paywall] prowadzone przez firmę Mar-Bud Marta Okuńska rozpoczęły się 9 stycznia br. – Inwestycja objęła rozbudowę istniejących obiektów, czyli pompowni ścieków, hali technologicznej, zbiornika retencyjnego ścieków, reaktorów, instalacji dozowania, wylotu ścieków oczyszczonych do odbiornika. Powstały także nowe obiekty – drugi zbiornik retencyjny, reaktor i budynek odwadniania osadu – wymienia dyrektor Gminnego Zarządu Gospodarką Komunalną w Chłopicach Wiesław Gołąb. – To bardzo ważna inwestycja dla naszej gminy. Jej wykonanie pozwoliło zwiększyć wydajność instalacji i stworzyć rezerwy na nowe przyłączenia – podkreśla Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice. Zaznacza, że modernizacja pozwoli na stabilne działanie oczyszczalni przez kolejne lata. Budowa altany tanecznej o wartości ok. 70 tys. złotych rozpoczęła się natomiast w sierpniu ub.r. 28 czerwca nastąpiło uroczyste oddanie i poświęcenie nowych inwestycji. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Rzepkę. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zamiechowie i Sołtysowa Kapela z Szówska. Zabawa taneczna przy muzyce zespołu Maxim trwała do białego rana.


fot.Monika Maj
Grzybek to inwestycja o łącznej wartości około 70 tys. zł.


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama