Miejscowość licząca ok. 500 mieszkańców może się pochwalić nowym grzybkiem tanecznym i rozbudowaną oczyszczalnią ścieków.
Oczyszczalnię, która obsługuje miejscowości Łowce, Zamiechów, Lutków i Dobkowice, rozbudowano, by zwiększyć jej wydajność i unowocześnić technologię. Modernizacja kosztowała blisko 3,5 mln zł, z czego 2,2 mln zł stanowiło dofinansowanie z PROW. Prace budowlane[paywall] prowadzone przez firmę Mar-Bud Marta Okuńska rozpoczęły się 9 stycznia br. – Inwestycja objęła rozbudowę istniejących obiektów, czyli pompowni ścieków, hali technologicznej, zbiornika retencyjnego ścieków, reaktorów, instalacji dozowania, wylotu ścieków oczyszczonych do odbiornika. Powstały także nowe obiekty – drugi zbiornik retencyjny, reaktor i budynek odwadniania osadu – wymienia dyrektor Gminnego Zarządu Gospodarką Komunalną w Chłopicach Wiesław Gołąb. – To bardzo ważna inwestycja dla naszej gminy. Jej wykonanie pozwoliło zwiększyć wydajność instalacji i stworzyć rezerwy na nowe przyłączenia – podkreśla Andrzej Czyż, wójt gminy Chłopice. Zaznacza, że modernizacja pozwoli na stabilne działanie oczyszczalni przez kolejne lata. Budowa altany tanecznej o wartości ok. 70 tys. złotych rozpoczęła się natomiast w sierpniu ub.r. 28 czerwca nastąpiło uroczyste oddanie i poświęcenie nowych inwestycji. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Rzepkę. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zamiechowie i Sołtysowa Kapela z Szówska. Zabawa taneczna przy muzyce zespołu Maxim trwała do białego rana.

fot.Monika Maj
Grzybek to inwestycja o łącznej wartości około 70 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze