Reklama

Zmodernizowany i rozbudowany Zakład Rehabilitacji przy Sportowej wystartował [ZDJĘCIA]

W czwartek, 8 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych uroczyście otwarto i poświęcono zmodernizowany i rozbudowany Zakład Rehabilitacji w będącej częścią szpitala wojewódzkiego przychodni przy ul. Sportowej 6. Zabiegi w pachnących świeżością pomieszczeniach na 3. piętrze placówki wystartowały w poniedziałek (12 bm.).

O planach dotyczących przenosin Zakładu Rehabilitacji z lokalizacji przy ul. Monte Cassino pisaliśmy co najmniej kilkukrotnie, jako że budziły one niepokój części pacjentów. Finałem tego przedsięwzięcia, jaki można było obejrzeć w dniu otwarcia, są w pełni wyposażone, wyremontowane sale 3. piętra Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2 przy Sportowej 6. Jest to już kolejna z inwestycja w tę dziedzinę lecznictwa w przemyskim szpitalu. W marcu ubiegłego roku oddany został zmodernizowany oddział rehabilitacji stacjonarnej, w ramach którego prowadzona jest rehabilitacja pacjentów leczących się stacjonarnie w szpitalu. 

Zakład Rehabilitacji do tej pory mieścił się w dwóch lokalizacjach – cześć funkcjonowała przy szpitalu na Monte Cassino, część właśnie przy Sportowej 6. W związku z koniecznością wygospodarowania w szpitalu miejsca na pododdział kardiochirurgii, podjęto decyzję o przenosinach tej drugiej. Od teraz Zakład Rehabilitacji w całości mieści się więc na 3. piętrze Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2.

Reklama

Zmianę lokalizacji poprzedziły prace adaptacyjne i dostosowujące do obowiązujących wymogów pomieszczenia znajdujące się na trzecim piętrze budynku przy ul. Sportowej 6, jak i wybrane prace towarzyszące tej inwestycji, zakończone w czerwcu br. Całość prac remontowych i dostosowawczych kosztowała szpital 2 mln 445 tys. 584,29 zł. Inwestycja w całości sfinansowana została bowiem ze środków własnych przemyskiej lecznicy. W zmodernizowanym Zakładzie Rehabilitacji, na powierzchni ok. 600 m kw., mieszczą się: rejestracja, pokój badań, gabinety masażu, hydroterapia z zapleczem sanitarnym dla osób z niepełnosprawnościami, fizykoterapia, boksy lasera, teraplus i magnetronik, sala ćwiczeń oraz zaplecze administracyjne, socjalne i sanitarne dla pacjentów i personelu.

Wymierne korzyści dla pacjentów

Reklama

Na uroczystym otwarciu obecni byli: poseł Marek Kuchciński, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Artur Janiec, proboszcz i kapelan szpitalny ks. Marcin Hunia, zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak, dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Jerzy Tabin, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala Adrianna Obutelewicz-Pyrzyńska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu Barbara Honicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka, przedstawiciele związków zawodowych szpitala, a także dyrektor Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2 Wiesław Morawski i personel Zakładu Rehabilitacji, na czele z kierownik Wiolettą Ryncarz.

– Zmiana lokalizacji zakładu to przede wszystkim poprawa dostępności realizowanych świadczeń z uwagi na zwiększenie liczby dostępnych pomieszczeń, jak również skupienie ich w jednym miejscu – przedstawiła korzyści zmiany dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca w Przemyślu Barbara Stawarz.

Reklama

Wyraziła też podziękowania wobec Zarządu Województwa Podkarpackiego z marszałkiem W. Ortylem na czele, za sfinansowanie pododdziału kardiochirurgii w przemyskim szpitalu.

– Dzięki temu mogliśmy uwolnić nasze środki i przeznaczyć je na modernizację, remont i rozbudowę Zakładu Rehabilitacji – powiedziała.

– Cieszę się, że możemy zaoferować mieszkańcom regionu – pacjentom – nową jakość rehabilitacji. Ważnym elementem tej całości jest oczywiście dobry menadżer i świetna kadra, która w tym zmodernizowanym miejscu będzie świadczyła usługi na naprawdę wysokim poziomie. To wszystko mamy – podsumował z kolei marszałek Władysław Ortyl.

Reklama

Głos zabrał także poseł M. Kuchciński, przyłączając się do gratulacji i chwaląc przedsiębiorczość zarządzających placówką w gospodarowaniu pomysłami oraz życząc udanej kontynuacji realizowanej misji.

Wicemarszałek województwa P. Pilch podziękował natomiast marszałkowi W. Ortylowi i całemu zarządowi województwa za to, że na przestrzeni lat zdecydował o przekazaniu dziesiątek milionów złotych na potrzeby przemyskiego szpitala.

– Dzięki temu możliwe są kolejne inwestycje i rozwój placówki. A mieszkańcy Przemyśla bardzo na to liczą i tego właśnie oczekują – zaznaczył. 

Reklama

List gratulacyjny w imieniu wojewody Teresy Kubas-Hul odczytał również Jerzy Tabin.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi pomieszczenia Zakładu Rehabilitacji uroczyście poświęcił metropolita przemyski ks. abp A. Szal, w swoim przemówieniu nawiązując do misji tego typu placówek. Na koniec uczestnicy wydarzenia mogli zajrzeć w każdy kąt oddanych do użytku pomieszczeń.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/08/2024 19:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama