Reklama

Znakomite wejście w sezon letni UKS „Tempo 5” Przemyśl

Letni lekkoatletyczny sezon rozkręca się. Znakomicie w tym okresie prezentują się młodzi lekkoatleci UKS „Tempo 5” Przemyśl, którzy w różnych kategoriach wiekowych przywożą do domu wiele medali, poprawiając przy okazji rekordy życiowe.

Stadion MOSiR w Stalowej Woli gościł młodzików (roczniki 2008 i młodsi), którzy rywalizowali w mistrzostwach Podkarpacia w tej kategorii wiekowej oraz juniorów, szukających minimów na swoje mistrzostwa Polski. Przemyskie młodziki wywalczyli aż 12 medali (4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe), a juniorzy poprawiali „życiówki” i zdobywali upragnione minima na krajowy czempionat.

Złote medale w Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików zdobyli Eryk Trojnar (2009) w biegu na 110 m ppł (16,78 s) i w biegu na 300 m ppł (44,24 s; rekord życiowy) oraz Mateusz Stasiaczek (2008) w wieloskoku (12,23 m) i skoku wzwyż (175 cm). Pięć srebrnych krążków przypadło: Bartłomiejowi Kulpińskiemu (2008) w biegu na 300 m (40,39 s; rż), Darii Kruszyńskiej (2008) w rzucie dyskiem 0,75 kg (32,60 m; rż), Franciszkowi Bieńce (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (34,28 m), Konradowi Kowalowi (2008) w skoku wzwyż (155 cm) oraz sztafecie 4x100 m chłopców (48,75 s) w składzie: Paweł Wójcicki, Bartłomiej Kulpiński, Eryk Trojnar, Aleksander Grzywacz. Trzy brązowe medale zwisły na szyjach: Pawła Wójcickiego (2009) w biegu na 600 m (1:36,10 min; rż), Bartłomieja Kulpińskiego (2008) w biegu na 100 m (11,88 s) oraz Franciszka Bieńki (2008) w pchnięciu kulą 5 kg (9,80 m).

Reklama

Siedem medali juniorów młodszych

Tydzień później, także na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli, ponad 340 zawodników z klubów podkarpackich i lubelskich rywalizowało o 26 kompletów medali w ramach Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych (roczniki 2006 i młodsi), a starsze roczniki o rekordy życiowe i minima na mistrzostwa Polski. Juniorzy młodsi przemyskiego UKS „Tempo 5” zdobyli 7 medali (1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe), a pozostali poprawiali swoje życiowe osiągnięcia.

Złoty medal zdobył Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (190 cm). Srebrne medale wywalczyli: Adam Sikora (2006) w biegu na 110 m ppł (14,88 s), Rafał Klinger (2006) w biegu na 800 m (2:00,67 min) i Mateusz Stasiaczek (2008) w skoku wzwyż (180 cm; rż). Brązowe krążki zdobyli: Gabriela Rokitowska (2007) w biegu na 800 m (2:22,36 min; rż), Dawid Błahuciak (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (13,07 m; rż) oraz Aleksandra Urbańska (2006) w biegu na 400 m ppł (1:17,12 min).

Reklama

Świetny start najmłodszych

Stalowa Wola była także areną zmagań najmłodszych adeptów królowej sportu. Ponad 260 zawodników walczyło tam o tytuły mistrzów województwa podkarpackiego w kategorii dzieci starszych (roczniki 2010 – 11) oraz młodszych (roczniki 2012 – 13). Warunki atmosferyczne pozwalały na uzyskiwanie naprawdę rekordowych rezultatów. Do najlepszych należeli zawodnicy UKS „Tempo 5” , którzy wywalczyli aż 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych), zajmując w klasyfikacji medalowej 2. miejsce.

W kategorii dzieci starszych (U-14) złote medale zdobyli: Sabina Zając (2010) w biegu na 1000 m (3:18,05 min; rż), Ksawery Dryjański (2010) w biegu na 100 m ppł (18,65 s; rż). Srebrne: Aurelia Dudoń (2010) w biegu na 80 m ppł (14,47 s; rż), Andżelika Ochota (2010) w skoku w dal (4,84 m; rż) i Patrycja Koza (2011) w rzucie dyskiem 0,6 kg (25,74 m). Brązowe: Julia Łaskarzewska (2010) w biegu na 80 m ppł (14,49 s; rż), Róża Rejzer (2011) w biegu na 600 m (1:51,08 min; rż), Marcin Jach (2011) w biegu na 600 m (1:48,24 min; rż) oraz Maksymilian Mazurek (2010) w skoku wzwyż (135 cm; rż).

Reklama

W kategorii dzieci młodszych (U-12) dwa złote krążki wywalczyła Martyna Skawińska (2012). Pierwszy w biegu na 60 m (8,69 w eliminacjach; 8,57 w finale; rż), drugi w skoku w dal (4,38 m; rż). Trzecie złoto stało się udziałem Maksymiliana Grzesińskiego (2012) w rzucie piłeczką palantową (46 m). On zdobył także srebrny medal, w biegu na 300 m (51,24 s). Wreszcie brązowy krążek wywalczyła Wiktoria Gocko (2012) w rzucie piłeczką palantową (25 m).

Ania rządzi!

Anna Kicińska, zawodniczka UKS „Tempo 5” Przemyśl, podopieczna trenera Leszka Wojciechowskiego, wystąpiła w reprezentacji Polski juniorów (U-20) w meczu międzypaństwowym w rzutach w kategoriach: U-18, U-20 i U-23 z udziałem zawodników z: Czech, Węgier i Polski. Rywalizacja odbyła się w czeskim Pilźnie, a A. Kicińska wystartowała w rzucie dyskiem. Przemyślanka spisała się wybornie, pokonując swoje konkurentki w kategorii juniorów (U-20), posyłając dysk (1 kg) na odległość 43,37 m.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości