Letni lekkoatletyczny sezon rozkręca się. Znakomicie w tym okresie prezentują się młodzi lekkoatleci UKS „Tempo 5” Przemyśl, którzy w różnych kategoriach wiekowych przywożą do domu wiele medali, poprawiając przy okazji rekordy życiowe.
Stadion MOSiR w Stalowej Woli gościł młodzików (roczniki 2008 i młodsi), którzy rywalizowali w mistrzostwach Podkarpacia w tej kategorii wiekowej oraz juniorów, szukających minimów na swoje mistrzostwa Polski. Przemyskie młodziki wywalczyli aż 12 medali (4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe), a juniorzy poprawiali „życiówki” i zdobywali upragnione minima na krajowy czempionat.
Złote medale w Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików zdobyli Eryk Trojnar (2009) w biegu na 110 m ppł (16,78 s) i w biegu na 300 m ppł (44,24 s; rekord życiowy) oraz Mateusz Stasiaczek (2008) w wieloskoku (12,23 m) i skoku wzwyż (175 cm). Pięć srebrnych krążków przypadło: Bartłomiejowi Kulpińskiemu (2008) w biegu na 300 m (40,39 s; rż), Darii Kruszyńskiej (2008) w rzucie dyskiem 0,75 kg (32,60 m; rż), Franciszkowi Bieńce (2008) w rzucie dyskiem 1 kg (34,28 m), Konradowi Kowalowi (2008) w skoku wzwyż (155 cm) oraz sztafecie 4x100 m chłopców (48,75 s) w składzie: Paweł Wójcicki, Bartłomiej Kulpiński, Eryk Trojnar, Aleksander Grzywacz. Trzy brązowe medale zwisły na szyjach: Pawła Wójcickiego (2009) w biegu na 600 m (1:36,10 min; rż), Bartłomieja Kulpińskiego (2008) w biegu na 100 m (11,88 s) oraz Franciszka Bieńki (2008) w pchnięciu kulą 5 kg (9,80 m).
Tydzień później, także na stadionie MOSiR-u w Stalowej Woli, ponad 340 zawodników z klubów podkarpackich i lubelskich rywalizowało o 26 kompletów medali w ramach Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych (roczniki 2006 i młodsi), a starsze roczniki o rekordy życiowe i minima na mistrzostwa Polski. Juniorzy młodsi przemyskiego UKS „Tempo 5” zdobyli 7 medali (1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe), a pozostali poprawiali swoje życiowe osiągnięcia.
Złoty medal zdobył Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (190 cm). Srebrne medale wywalczyli: Adam Sikora (2006) w biegu na 110 m ppł (14,88 s), Rafał Klinger (2006) w biegu na 800 m (2:00,67 min) i Mateusz Stasiaczek (2008) w skoku wzwyż (180 cm; rż). Brązowe krążki zdobyli: Gabriela Rokitowska (2007) w biegu na 800 m (2:22,36 min; rż), Dawid Błahuciak (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (13,07 m; rż) oraz Aleksandra Urbańska (2006) w biegu na 400 m ppł (1:17,12 min).
Stalowa Wola była także areną zmagań najmłodszych adeptów królowej sportu. Ponad 260 zawodników walczyło tam o tytuły mistrzów województwa podkarpackiego w kategorii dzieci starszych (roczniki 2010 – 11) oraz młodszych (roczniki 2012 – 13). Warunki atmosferyczne pozwalały na uzyskiwanie naprawdę rekordowych rezultatów. Do najlepszych należeli zawodnicy UKS „Tempo 5” , którzy wywalczyli aż 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych), zajmując w klasyfikacji medalowej 2. miejsce.
W kategorii dzieci starszych (U-14) złote medale zdobyli: Sabina Zając (2010) w biegu na 1000 m (3:18,05 min; rż), Ksawery Dryjański (2010) w biegu na 100 m ppł (18,65 s; rż). Srebrne: Aurelia Dudoń (2010) w biegu na 80 m ppł (14,47 s; rż), Andżelika Ochota (2010) w skoku w dal (4,84 m; rż) i Patrycja Koza (2011) w rzucie dyskiem 0,6 kg (25,74 m). Brązowe: Julia Łaskarzewska (2010) w biegu na 80 m ppł (14,49 s; rż), Róża Rejzer (2011) w biegu na 600 m (1:51,08 min; rż), Marcin Jach (2011) w biegu na 600 m (1:48,24 min; rż) oraz Maksymilian Mazurek (2010) w skoku wzwyż (135 cm; rż).
W kategorii dzieci młodszych (U-12) dwa złote krążki wywalczyła Martyna Skawińska (2012). Pierwszy w biegu na 60 m (8,69 w eliminacjach; 8,57 w finale; rż), drugi w skoku w dal (4,38 m; rż). Trzecie złoto stało się udziałem Maksymiliana Grzesińskiego (2012) w rzucie piłeczką palantową (46 m). On zdobył także srebrny medal, w biegu na 300 m (51,24 s). Wreszcie brązowy krążek wywalczyła Wiktoria Gocko (2012) w rzucie piłeczką palantową (25 m).
Anna Kicińska, zawodniczka UKS „Tempo 5” Przemyśl, podopieczna trenera Leszka Wojciechowskiego, wystąpiła w reprezentacji Polski juniorów (U-20) w meczu międzypaństwowym w rzutach w kategoriach: U-18, U-20 i U-23 z udziałem zawodników z: Czech, Węgier i Polski. Rywalizacja odbyła się w czeskim Pilźnie, a A. Kicińska wystartowała w rzucie dyskiem. Przemyślanka spisała się wybornie, pokonując swoje konkurentki w kategorii juniorów (U-20), posyłając dysk (1 kg) na odległość 43,37 m.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze