Reklama

Znakomite występy dziewcząt z „piętnastki”

Siatkarskie zespoły Szkoły Podstawowej nr 15, podopieczne Roberta Gierlacha zostały mistrzem Podkarpacia w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz wicemistrzem Podkarpacia w Igrzyskach Dzieci. Gratulujemy!

Warto wiedzieć, że w zmaganiach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizują uczniowie klas siódmych i ósmych szkól podstawowych. Finał wojewódzki dziewcząt IMS odbył się w hali GOSiR w Jedliczu. Sito eliminacyjne było ogromne. Aby zagrać w wielkim finale, należało nie popełnić błędu w eliminacjach powiatowych, rejonowych, półfinałach wojewódzkich i turnieju barażowym. Ostatecznie w finale zameldowały się ledwie cztery zespoły. W spotkaniu, którym stawką była możliwość gry o tytuł mistrzowski SP 15 Przemyśl wygrała z SP 2 Nowa Dęba 2:0, a SP Jedlicze pokonała 2:0 NSMS Mielec. W pojedynku o brąz lepsze były dziewczęta z Mielca. W meczu finałowym przemyślanki pewnie 2:0 pokonały gospodynie turnieju i sięgnęły po tytuł mistrzyń Podkarpacia!

SP 15 Przemyśl wystąpiła w składzie: Marlena Duda (kapitan), Zuzanna Kołacz, Natalia Iwanicka, Maja Paniw, Amelia Pańko, Nikola Bednarczyk, Nikola Jodłowska, Daria Kuszczak, Martyna Sitarska, Kinga Kocaj, Weronika Wiącek, Amelia Błaszczyk, Amanda Jaroch, Klaudia Wydra.

Reklama

Młodsze wicemistrzyniami

Igrzyska Dzieci to rywalizacja młodych siatkarek i siatkarzy z klas 4 – 6 szkół podstawowych. W skład drużyny wchodzi maksymalnie 10 zawodniczek z danej szkoły. Na boisku o zmniejszonych wymiarach rywalizują drużyny tzw. czwórkowe. Pierwszego seta gra jedna czwórka, drugiego seta – druga czwórka, w ewentualnym tie-braku można dowolnie zestawić skład.

Podobnie jak w IMS, tak i tu droga do finału prowadziła przez eliminacje powiatowe, rejonowe i półfinały wojewódzkie. Finał wojewódzki rozegrany został w hali MOSiR Dukla. W pierwszym spotkaniu półfinałowym drużyna SP 15 Przemyśl wygrała ze SP Zaleszany 2:0, w drugim SP Dukla pokonał SP Piwoda. W meczu o brąz, po 3-setowym meczu lepsze okazały się zaleszanianki. W finale młodziutki zespół z Przemyśla musiał uznać wyższość gospodyń SP Dukla  i wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa podkarpackiego.

Reklama
SP 15 Przemyśl wystąpiła w składzie: Nina Kielar (kapitan), Gabrysia Kołodziej, Lena Piwko, Oliwia Gudz, Emilia Kowal, Karolina Marszałek, Oliwia Szeffer, Marysia Babiak, Dorota Szpilma, Sabina Barszczak.


fot.ze zbiorów własnych
Wicemistrzynie Podkarpacia Igrzysk Dzieci – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 15 z trenerem Robertem Gierlachem.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości