Po raz kolejny znakomicie w mistrzostwach Podkarpacia zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi Nurtu Przemyśl. Tym razem w kategorii żaków.
W hali MOSiR w Dukli odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia żaków. Prawo startu miały najlepsze w województwie 32 żaczki i 32 żaków. Rewelacyjnie zaprezentowali się reprezentanci Nurtu Przemyśl, podopieczni Zdzisława Bodnara – Wiktor Iwaniuch i Aleksandra Makar. Wiktor zdobył dwa złote medale, a Ola wywalczyła złoty i srebrny krążek.
Oboje zostali mistrzami województwa w grze pojedynczej. W drodze do złota Wiktor pokonał w półfinale Jakuba Hubkę (LZS Kąkolówka), a w finale Bartosza Stańkę (Arka Łętownia). Ola w półfinale wygrała z Julią Wrotniak (AZS Politechnika Rzeszów), a w finale z Amelią Kramek (Gim-Tim 5 Stalowa Wola). Wiktor drugi złoty medal wywalczył w grze podwójnej, grając w parze z J. Hubką (LZS Kąkolówka). W ćwierćfinale pokonali duet Jeremi Pasieka –Mateusz Czaja, w półfinale Wojciecha Flaumnenhafta i Szymona Ciborowskiego, zaś w finale Szymona Kozaka i Gracjana Dębskiego (Krzemień Ustrzyki Dolne).
A.Makar, grając w parze z Zuzanną Kwaśnicką (UKS Dukla) wygrały w ćwierćfinale z parą Wiktoria Poręba – Karolina Pochroń, w półfinale z duetem Aleksandra Romańczyk – Martyna Zdziebko. W finale uległy parze Amelia Kramek – Anna Rogala. Na te świetne wyniki ogromny wpływ miała postawa i duże zaangażowanie rodziców Janusza Makara i Rafała Iwaniucha.
W Dukli zaprezentowali się także młodzi zawodnicy Kolpinga: Aleksander Zielnik, Wojciech Flaumenhaft, Szymon Magdziak oraz Filip Bukowy. Największą niespodzianką całej imprezy był bardzo dobry występ, będącego jeszcze skrzatem, W. Flaumenhafta, który uplasował się na 7. pozycji w turnieju singlowym oraz zdobył brązowy medal w grze podwójnej. Na 15. miejscu zmagania indywidualne zakończył Aleksander Zielnik, a Filip Bukowy i Szymon Magdziak zajęli miejsca w przedziale 27. – 30.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze