Znakomity sezon mają za sobą wszystkie (jest ich łącznie cztery) grupy młodzieżowe prowadzone w Uczniowskim Klubie Sportowym „Basket 15” Przemyśl, działającego przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza. Każda stanęła na podium mistrzostw Podkarpacia, a dodatkowo młodzi koszykarze bardzo godnie i z sukcesami reprezentowali szkołę, do której uczęszczają.
O ogromnym sukcesie, jakim było 5. miejsce w Polsce zespołu z kategorii U-15, czyli kadetów już informowaliśmy. Przypomnijmy twórców tego sukcesu: Adam Wota, Olaf Oczko, Mikołaj Buksa, Iwan Mylnikow, Gabriel Marlęga, Krzysztof Czopik, Szymon Łabudzki, Jakub Wojnarowicz, Maksymilian Basza, Wiktor Gembarzewski, Bartłomiej Buć, Oliwier Zub, Wojciech Kochman, Bartosz Kula i Artur Młot. Co ważne, w tym zespole minuty na parkiecie dostali młodsi o rok, a nawet dwa, zawodnicy. To doskonała baza dla nich na przyszłość.
Najmłodsza grupa, czyli U-12 została wicemistrzem Podkarpacia. W 13-zespołowej lidze musieli uznać wyższość tylko MOSiR-u Krosno. Rozegrali 12 meczów, odnosząc 10 zwycięstw i ponosząc dwie porażki. Występowali w składzie: Tymoteusz Łabudzki, Jakub Nowakowski, Dmytro Chornyj, Antoni Łaba, Tymon Kołodziejczyk, Damian Jakubowski, Gabriel Fortuna, Piotr Szczurko, Oliwier Stasiaczek, Wiktor Rabczak, Bastien Żak, Tomasz Wojtowicz, Maciej Mielniczek i Mikołaj Sidor.
Ekipa U-13 sięgnęła po mistrzostwo Podkarpacia, ale do końca musieli się o nie bić ze Stalą Stalowa Wola. Lepszy bilans bezpośrednich spotkań zaważył, że to właśnie młodzi Przemyślanie sięgnęli po koronę w naszym województwie. W II etapie, międzywojewódzkim, z udziałem zespołów z województwa lubelskiego, zajęli 3. miejsce, ustępując Startowi Lublin i Stali St. W. To dało im przepustkę do występów w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U-13. Na tym etapie rywalizację zakończyli, ale zebrali ogrom doświadczeń. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 27. miejscu w Polsce. Występowali w składzie: Artur Młot, Bartosz Fedejko, Oskar Wielgosz, Dawid Kalinowski, Paweł Bar, Szymon Jakóbski, Jakub Nowakowski, Tymoteusz Łabudzki, Miłosz Kupecki, Antoni Łaba, Dmytro Chornyj, Tymon Kołodziejczyk, Oliwier Stasiaczek, Damian Jakubowski i Piotr Szczurko.

Zespół Szkoły Podstawowej nr 15, który tworzą młodzi koszykarze UKS „Basket 15”. Fot. zbiory własne
Wreszcie zespół U-14 także został mistrzem Podkarpacia. Wygrali go bezapelacyjnie. Na 12 rozegranych spotkań, wygrali 10, w dwóch ponosząc porażki. Wyprzedzili w tabeli Siarkę Tarnobrzegi i Wilki Rzeszów. Po złoto w województwie podkarpackim sięgnęli: Jakub Wojnarowicz, Krzysztof Czopik, Artur Młot, Bartosz Kula, Oskar Wielgosz, Wiktor Gembarzewski, Bartosz Fedejko, Paweł Bar, Franciszek Tais, Dawid Kalinowski, Bartosz Król, Gracjan Nowakowski, Filip Szuban, Szymon Jakóbski, Jakub Czernecki, Miłosz Kupecki, Antoni Lizoń i Jan Łomański.
Wszystko to oczywiście nie byłoby możliwe, gdyby nie sztab trenerski. Tworzą go: Krzysztof Młot, Maciej Milan, Bartosz Bal i Maciej Lizoń). Wielkie słowa uznania skierować należy także do rodziców, których zaangażowanie było absolutnie bezcenne.
Młodzi koszykarze reprezentowali na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej także szkołę, do której uczęszczają, czyli Szkolę Podstawową nr 15 im. Adama Mickiewicza. Wystąpili w rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwsza ekipa rywalizowała w koszykówce 3x3. W Igrzyskach Dzieci SP 15 została mistrzem Podkarpacia i zakwalifikowała się do wielkiego finału ogólnopolskiego, który rozegrany został w hali „Gryfia” w Słupsku. Przemyślanie zostali 6. drużyną w Polsce! SP 15 wystąpiła w składzie: Artur Młot (VI a), Szymon Jakóbski (VI b), Tymoteusz Łabudzki (V a), Jakub Nowakowski (V a) i Dawid Kalinowski (VI a).

W Igrzyskach Dzieci SP 15 została mistrzem Podkarpacia i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego 3x3, który rozegrany został w hali „Gryfia” w Słupsku. Zostali 6. drużyną w Polsce! Fot. zbiory własne
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (już w „normalnej” koszykówce 5x5) SP 15 została wicemistrzem Podkarpacia. W finale wojewódzkim musiała uznać wyższość SP 27 Rzeszów, a w pokonanym polu pozostawiła SP 3 Tarnobrzeg i SP 14 Krosno. Zespół wystąpił w składzie: Artur Młot (VI a), Dawid Kalinowski (VI a), Szymon Jakóbski (VI b), Tymoteusz Łabudzki (V a), Jakub Nowakowski (V a), Tymon Kołodziejczyk (V a), Antoni Łaba (V a), Dmytro Chornyj (V a), Piotr Szczurko (IV a), Bastien Żak (IV a), Maciej Mielniczek (IV a) i Mikołaj Bronicki (IV b). Opiekunem, nauczycielem i trenerem obu grup jest Krzysztof Młot.
Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze