Od 20 do 22 listopada br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie rozgrywany był 2. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym.
Turniej, w którym prawo startu miało po 64 młodziczek i młodzików w Polsce rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym. Wśród nich znalazło się aż czterech przedstawicieli Nurtu Przemyśl: Martyna Stachniak, Martyna Hajduk, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski.
W turnieju grupowym[paywall] M. Stachniak, K. Królikowska i J. Chmielowski zajęli 1. miejsca w swoich grupach i awansowali do dalszej części turnieju, który był już rozgrywany systemem pucharowym. Bliska wyjścia z grupy była też M. Hajduk, ale w decydującym meczu przegrała po dramatycznej walce z Julią Domiter (UKS Płomień Limanowa) 2:3.
W części głównej imprezy rewelacyjnie zagrała Katarzyna Królikowska która wygrała kolejno z: Katarzyną Olesik (GKTS Gdańsk) 3:0 (13, 11, 6), Julią Furman (KU AZS UE Wrocław) 3:0 (9, 5, 6), Zuzanną Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) 3:1 (5, 6, -10, 8), w półfinale z Weroniką Ożgą (KU AZS UE Wrocław) 3:0 (3, 5, 8) i awansowała do wielkiego finału. Tam uległa faworytce turnieju Elżbiecie Kwiatkowskiej (Rokita Brzeg Dolny) 0:3 (-6, -8, -6).
Martyna Stachniak w 1/16 turnieju pokonała Annę Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:1, a w pojedynku o wejście do ćwierćfinału po wyrównanej walce uległa Natalii Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) 2:3. W kolejnych pojedynkach Martyna wygrała wszystkie cztery gry i została ostatecznie sklasyfikowana na 9. miejscu, wygrywając tzw. turniej pocieszenia.
W turnieju młodzików Jakub Chmielowski w 1/16 finału turnieju przegrał z Kacprem Marchlewskim 0:3 (-6, -8, -7) i mimo wygrania kolejnych meczy zajął 13. miejsce w końcowej klasyfikacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze