28 i 29 listopada br. w Krakowie na obiektach Bronowianki pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki odbył się ogólnopolski finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym. Znakomicie spisały się młodziczki Nurtu Przemyśl, które zostały mistrzyniami Polski.
Prawo startu w finale miało 16 drużyn, które zwyciężyły w turniejach wojewódzkich. Wśród nich nie zabrakło[paywall] niezwykle utalentowanych młodych Nurtu w składzie: Martyna Stachniak, Martyna Hajduk i Katarzyna Królikowska. Startowały one w grupie dziewcząt urodzonych w latach 2003 – 2004. Turniej rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym. W fazie grupowej Nurt pokonał JKTS II Jastrzębie 3:0 (punkty: M. Stachniak 1,5, K. Królikowska 1, M. Hajduk 0,5) i UKS Orlik Gdynia 3:0 (punkty: M. Stachniak 1,5, K. Królikowska 1,5). Z kompletem zwycięstw awansowały do półfinału, w którym zmierzyły się z zespołem UKS Warta Kostrzyn nad Odrą. W półfinale dziewczyny potwierdziły wysoką formę, pewnie wygrywając 3:0. W finale spotkały się z zawodniczkami UKS Legion Skierniewice. Ponownie nie dały szans rywalkom. Wygrały bardzo pewnie 3:0, zdobywając tym samym tytuł najlepszej uczniowskiej drużyny w Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo dziewczęta :)