Co najmniej cztery osoby powalczą o fotel burmistrza Lubaczowa w jesiennych wyborach samorządowych. Swój start już dawno zapowiedział obecny włodarz Krzysztof Szpyt, a niedawno również radna Alicja Antonik. Znamy kolejnych dwóch kandydatów na to stanowisko.
Kandydatura Krzysztofa Szpyta nie jest niczym zaskakującym. Już przed kilkoma miesiącami przyznał on, że ma do dokończenia rozpoczęte zadania. Przed dwoma tygodniami swoich kandydatów przedstawił PiS. W Lubaczowie będzie to nauczycielka i radna miejska Alicja Antonik (jej wypowiedź opublikowaliśmy przed tygodniem, dlatego pomijamy ją w dzisiejszej prezentacji).
Od pewnego czasu mówiło się, że w wyborach wystartuje radny i zarazem dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaczowie Marek Małecki. W rozmowie z naszym tygodnikiem[paywall] potwierdził te spekulacje.
Swojego kandydata ma także szeroka koalicja KWW Jedność Narodu, którą mają stworzyć: Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, Porozumienie Jarosława Gowina oraz Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Samoobrona”. Będzie nim Paweł Dobrowolski, emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej. Jak sam zaznaczył, nie jest i nie zamierza być członkiem jakiejkolwiek partii politycznej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze