Nieznany sprawca oblał czerwoną farbą pomnik Świętego Jana Pawła II przy Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli.
– W związku z bulwersującym zdarzeniem, które miało miejsce na terenie Stalowej Woli w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r., tj. znieważeniem pomnika Świętego Jana Pawła II, stalowowolska Policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy – czytamy w apelu.
Mundurowi proszą o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli lub telefoniczny pod nr 47 826 1310.
Do sprawy odniosła się Kuria Diecezjalna w Sandomierzu:
Wyrażamy ubolewanie z powodu zbezczeszczenia pomnika św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Oszczercza kampania prowadzona w ostatnim czasie przez niektóre media, zbiera niestety swoje plony.
Przeżywając Wielki Tydzień, módlmy się o nawrócenie osób winnych tego haniebnego czynu i bądźmy czujni.
Sandomierz, 3 kwietnia 2023 r.
Ks. Roman Janiec – kanclerz Kurii
Oświadczenie wydał też prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
Napisał m.in.:
Zło nie jest silniejsze od dobra, ale to od nas zależy czy dobro i miłość zwyciężą. Dotknięty przerażającym aktem profanacji figury Świętego Jana Pawła II w Stalowej Woli pragnę wyrazić słowa potępienia dla sprawcy tak haniebnego czynu oraz wezwać wszystkich ludzi dobrej woli do jeszcze większego zjednoczenia wokół wartości, które pozostawił nam do obrony Święty Jan Paweł II.
Z przerażeniem obserwujemy barbarzyński zamach na autorytet Świętego Papieża Polaka oraz wynikające z niego hańbiące ataki na miejsca modlitwy i pamięci o Janie Pawle II. Nie możemy pozostać wobec tych zorganizowanych akcji niszczenia pamięci o naszym wielkim Rodaku bierni, w obojętności i milczeniu (...)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze