6,5 mln zł zdobył powiat jarosławski na inwestycje drogowe. Dwa wnioski złożone do rządowego funduszu rozwoju dróg lokalnych zostały pozytywnie rozpatrzone. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont zdewastowanej drogi Zadąbrowie – Sośnica.
Remont, a raczej przebudowa tej drogi kosztować będzie ponad 6 mln zł. Prace ruszą jeszcze w tym roku i będą dotyczyć m.in.: poszerzenia jezdni do 6 metrów, dwumetrowego chodnika i utwardzanego pobocza. Rządowe dofinansowanie wyniesie 4,8 mln zł[paywall]. W drugim, pozytywnie rozpatrzonym wniosku, chodzi o refundację kosztów budowy gotowego już mostu w Surmaczówce, który kosztował 323 tys. zł. W tym wypadku ministerstwo zwróci 260 tys. zł.
– Bardzo ważne jest, że dzięki znakomitej współpracy z ministerstwem infrastruktury przy składaniu wniosków dostaliśmy 80 procent, zamiast zakładanych 50 procent dofinansowania – cieszy się starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
A w ministerstwie na pozytywną weryfikację czekają trzy kolejne wnioski złożone do funduszu. Dotyczą remontu ulicy Kolejowej w Radymnie, ul. św. Jana z rondem w Wiązownicy i chodnika w Makowisku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.fajnie że sie uda wyremontować kolejna drogę ale pytam dla kogo to?ja jako mieszkaniec Orów spytam dlaczego droga na cmentarz nie posiada pobocza a nie mówiąc o chodniku.Z tej drogi nie tylko korzystają mieszkańcy ale i wszyscy którzy odwiedzają groby bliskich.Mieszkaniec Orłów
Jak dla kogo? Dla mieszkańców Sośnicy i Zadąbrowia. To są pieniądze z powiatu jarosławskiego a owa droga Zadąbrowie - Sośnica błaga o remont już od dobrych kilkunastu lat. A co d drogi na cmentarz w Orłach jest to gmina Orły , powiat przemyski, a więc proszę kierować do starosty powiatu.
Przy każdej remontowanej drodze jakiś radny ma działkę.Przypadek?
Łoł jestem w szoku! Przecież zdaniem pani radnej z Sośnicy nam obywatelom nic już nie trzeba bo wszystko mamy !!!
Zdjęcie to z Sośnicy? W końcu będzie. Bo aż wstyd!
droga miała byc remontowana z kidałowic do rokietnicy
Proszę nie wprowadzać mieszkańców w błąd, Pani radna najwięcej się o to starała a potwierdzeniem będzie zebranie w Sośnicy
fajnie że sie uda wyremontować kolejna drogę ale pytam dla kogo to?ja jako mieszkaniec Orów spytam dlaczego droga na cmentarz nie posiada pobocza a nie mówiąc o chodniku.Z tej drogi nie tylko korzystają mieszkańcy ale i wszyscy którzy odwiedzają groby bliskich.Mieszkaniec Orłów
Jak dla kogo? Dla mieszkańców Sośnicy i Zadąbrowia. To są pieniądze z powiatu jarosławskiego a owa droga Zadąbrowie - Sośnica błaga o remont już od dobrych kilkunastu lat. A co d drogi na cmentarz w Orłach jest to gmina Orły , powiat przemyski, a więc proszę kierować do starosty powiatu.
W końcu????