Reklama

Znów posłali światełko do nieba

24/01/2019 14:00

Już po raz drugi w tym roku na jarosławskim Rynku rozbłysło „Światełko do nieba”. Tym razem była to akcja poparcia dla organizatora WOŚP Jurka Owsiaka i hołd złożony zamordowanemu tydzień wcześniej prezydentowi Gdańska Pawłowi Admowiczowi.

Pierwotnie zaplanowane na niedzielę (20 stycznia br. ) „Światełko do nieba” miało pokazać wsparcie dla Jurka Owsiaka, który po tragicznych wydarzeniach podczas 27. finału WOŚP zrezygnował z prowadzenia swojej fundacji. Owsiak w sobotę ogłosił wprawdzie, że na stanowisku prezesa tejże zostanie, a Orkiestrą będzie dyrygował nadal. Mimo to ludzie w całej Polsce wyszli na ulice. W Jarosławiu przyszli na Rynek[paywall] .

Ostateczne liczenie i apel o dobro

– 28 finał zaczyna się dzisiaj. Jurek do nas wrócił mimo tego strasznego wydarzenia – witała około setki zgromadzonych na płycie jarosławskiego Rynku mieszkańców miasta szefowa sztabu WOŚP Teresa Krasnowska. Równo o g. 20 z głośników rozbrzmiał hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ludzie zapalili, co kto miał, jedni zimne ognie, inni świeczki, jeszcze inni solidaryzowali się z ideą Owsiaka, świecąc latarki zamontowane w telefonach. Atmosfera był niezwykle ciepła, a rozświetlony Rynek wyglądał magicznie. W trakcie happeningu podano oficjalny wynik jarosławskiej zbiórki. Po końcowym liczeniu okazało się, że udało się zgromadzić 123 861,15 zł. Na koniec znów głos zabrała szefowa sztabu WOŚP. Podkreślała mądrość tych, którzy zdecydowali się zasilić datkiem puszki wolontariuszy, bo potrzeby oddziałów dziecięcych, także tego jarosławskiego, są ogromne. – Róbmy wszystko, żebyśmy byli jednością, żebyśmy byli dla siebie przyjaźni i żebyśmy to przesłanie śp. prezydenta Adamowicza, że trzeba się uśmiechać i trzeba być dobrym, nieśli nie tylko przez te kilka zimowych dni, ale przez całe życie – mówiła T. Krasnowska.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2019-01-24 20:12:31

    Polacy kochają, uwielbiają celebrować te wszystkie tragedie i nieszczęścia, a czym więcej trupów tym lepiej (a tu tylko jeden!) jednakowoż lepszy rydz niż nic !!! Natomiast co do Owsiaka, to było do przewidzenia, najpierw spektakularna rezygnacja i szum wokół siebie, tak żeby wyszło, że uległ namowie ludzi i łaskawie zgodził się wrócić. Istny cyrk.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-01-24 23:06:27

    Światełko jak biała róża działanie to samo he he.Spamerowi się  nie spodobało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dinhphuong569_699 2019-02-01 05:37:19

    I love all the posts, I really enjoyed, I would like more information about this, because it is very nice., Thanks for sharing.This is also a very good post which I really enjoyed reading. It is not everyday that I have the possibility to see somethinghttp://basketballlegends.games

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama