Reklama

Zrezygnowali z funkcji dyrektora. Powód: niedopatrzenie

04/08/2015 13:06

Adam Tomaszewski, dyrektor jarosławskiego „mechanika” i Władysław Płoszaj, szef „spożywczaka”, zrezygnowali z funkcji. W obu przypadkach powodem było łączenie ich z inną działalnością gospodarczą wybiegającą poza nałożone ograniczenie. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, kolejnej szkole zarządzanej przez powiat, losy dyrektora się ważą. Szkoła jest kontrolowana.

A. Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, łączył kierowanie szkołą z zasiadaniem we władzach fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.  Wprawdzie[paywall] w fundacji zysków żadnych nie osiągał, ale kłóciło się to z obowiązującym przepisami. Wcześniej ubiegał się o kontynuację na stanowisku dyrektora szkoły. Wystartował w konkursie i go wygrał. Doszło więc do kuriozalnej sytuacji. Dyrektor, który z funkcji zrezygnował, po wakacjach ją obejmie z powrotem pod warunkiem, że zrezygnuje z zasiadania w zarządzie fundacji. W. Płoszaj, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, odszedł, ponieważ dodatkowo prowadził działalność gospodarczą.


fot.Roman Kijanka
Adam Tomaszewski

Wprawdzie osiągane z niej dochody były groszowe, ale nie powinien tego robić. W „mechaniku” konkurs na szefa był planowany, a wygrana A. Tomaszewskiego dała mu możliwość tylko chwilowego pożegnania się z funkcją dyrektora. W „spożywczaku” nie przewidywano konkursu. Teraz musi się odbyć.

– Żadnych innych uwarunkowań przemawiających za zwolnieniem obu dyrektorów nie było. Przekroczenie przepisów dotyczących dodatkowej działalności było jedynym powodem – zapewnia Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Reklama

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ciągle trwa kontrola prowadzona przez służby starostwa. Związana jest m.in. z dodatkowymi pracami, które zlecała sobie dyrektor. Dopiero po jej zakończeniu będą podjęte decyzje. Również ta, czy dyrektor zostanie na stanowisku.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    uczeń - niezalogowany 2015-08-04 15:01:06

    Jak się Chrzan chce pozbyć ludzi to mu nowa naczelniczka "kija" na nich znajdzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    uczeń ZSTiO - niezalogowany 2015-08-04 23:41:24

    szkoła tzw "mechanik" traci bardzo porządnego dyrektora, który tą szkołę unowocześnił, podniósł jej standardpowodzenia panie Adamie                                                              pana były uczeń

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbyszek - niezalogowany 2015-09-04 17:50:59

    no nieźle

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości