Pod koniec marca br. w Gimnazjum nr 5 w Przemyślu gościli uczniowie i nauczyciele szkół z Dolnego Kubina na Słowacji i Egeru na Węgrzech. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Nasze cyfrowe laboratorium przyrodnicze”, finansowanego przez Program „Erasmus+”.
Trójstronne spotkanie miało konkretny cel. W wyniku prac projektowych powstała ulotka dotycząca biomasy oraz przewodnik po miejscach związanych z energią odnawialną na ziemi przemyskiej. Przez trzy lata trwania projektu powstaną też m.in. inne wydawnictwa na temat energii odnawialnej. Projekt będzie upowszechniany na stronach internetowych i platformach edukacyjnych, które będą forami do wymiany materiałów.Uczniowie trzech współpracujących szkół spotkali się z władzami Przemyśla, przekazując im dokładny plan swoich prac, który będzie rozpowszechniony wśród przemyślan. Na koniec każdy w uczestników otrzymał specjalny certyfikat. Artystycznym akcentem wizyty było przedstawienie – happening zatytułowane Night and Day, którego reżyserem była nauczycielka zajęć artystycznych w Gimnazjum nr 5 Halina Dębicka. Słońce stało się jego głównym tematem, jako inspirujące źródło energii odnawialnej. W tej roli wystąpił Marco Ferazzoli z klasy III c. W rytmach samby tańczył zespół pod przewodnictwem Izy Jabłońskiej z klasy II a. Modele i modelki z grupy Kai Figlarskiej z III d pokazali z kolei najnowsze trendy w modzie – „Lato 2015” (z wszytymi panelami słonecznymi ze specjalnego materiału). Do Tańca Nocy, inspirując się obrazem Vincentego van Gogha Gwiaździsta noc – zapraszał księżyc, czyli Kornel Szydłowski. Niezwykłą postacią w performensie była też Kinga Malisz z klasy III d. Na zakończenie wszyscy zatańczyli w rytm gorącego utworu Pharella Williamsa Happy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze