Od 14 grudnia br. obowiązuje nowy rozkład jazdy międzynarodowych pociągów pasażerskich z Ukrainy. Uruchomione zostały cztery dodatkowe połączenia kolejowe – dwa na wjazd i dwa na wyjazd z Polski. Zwiększony ruch to także wyzwanie dla służb granicznych.
Podwojenie liczby stanowisk odprawy granicznej i dodatkowe wyposażenie służące zapewnieniu szybkiej i skutecznej kontroli – to działania realizowane na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu. Powstaje także koncepcja budowy nowego terminala odpraw.
– Mając na uwadze zapewnienie sprawnej i jednocześnie skutecznej odprawy, bazując na aktualnej infrastrukturze, trwają działania zmierzające do zwiększenia liczby stanowisk kontroli z pięciu do dziesięciu. Inwestycja realizowana jest przez Zakład Obsługi Przejść Granicznych podległy Wojewodzie Podkarpackiemu. Nowa technologia została opracowana przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Medyce, którzy kontrolują podróżnych przekraczających granicę koleją. Ma ona na celu maksymalne wykorzystanie przepustowości dostępnej infrastruktury
Reklama
– wyjaśnił rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 75% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze