W tym roku opłatek samorządowy miał szczególną wymowę. Nie tylko składano sobie życzenia i kolędowano, ale wręczono także ważne wyróżnienia.
Przyznawanym przez prezydenta RP Złotym Medalem za Długoletnią Służbę na wniosek wojewody podkarpackiego „za wzorowe, wyjątkowo sumienne wypełnianie obowiązków[paywall] wynikające z pracy zawodowej” odznaczony został Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu. Odznaczenie wręczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch. – To odznaczenie jest wyrazem pana pracy i zaangażowania na rzecz służby, ale również na rzecz miasta i regionu, na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich – powiedział P. Pilch.
Wręczono także statuetki SOW-ik – wyróżnienia przyznawane przez kapitułę działającą przy Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach. Są one formą podziękowania dla osób szczególnie zaangażowanym na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W tym roku zdecydowano o przyznaniu nagrody prezydentowi Robertowi Chomie i staroście Janowi Pączkowi. – To podziękowanie za 11 lat aktywnej współpracy, otwartości, szczerości oraz współdziałania na rzecz osób, które tej pomocy potrzebowały – powiedział dyrektor ośrodka w Korytnikach Piotr Hryniszyn.
W spotkaniu wzięli udział radni miasta i powiatu przemyskiego, wójtowie okolicznych gmin oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji. Gospodarze: R. Choma i J. Pączek życzyli zebranym, aby w 2018 r. spełniły się ich wszystkie plany oraz spełniły wszystkie życzliwości wypowiadane w ostatnich dniach. Życzenia złożyli także metropolici: rzymskokatolicki abp Adam Szal i greckokatolicki abp Eugeniusz Popowicz.
Spotkanie umilił występ jasełkowy Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sami Tajni Współpracownicy SB i to ma byc elita Przemyska.Czy pan piotrus po polsku mówił???
Sami Tajni Współpracownicy SB i to ma byc elita Przemyska.Czy pan piotrus po polsku mówił???