Wróć do artykułu

Zdjęcia 15-latka odznaczona. Wspaniale kultywuje pamięć pradziadka [ZDJĘCIA] - fotorelacja

05/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Wydarzenia i jubileusze Przemyśl

Na uroczystości w Harcie, zorganizowanej przez prezesa rzeszowskiego oddziału Związku Sybiraków, Józefa Sieńkę, pojawiło się blisko 100 osób. Wśród nich byli m.in.: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, gen. bryg. SG Tomasz Zybiński oraz nadbryg. Tomasz Baran. Wyjątkowym wyróżnieniem było odznaczenie dla 15-letniej Wiktorii Szajnik za jej zasługi w pielęgnowaniu pamięci o zesłańcach Sybiru. Podczas uroczystości podpisano także umowę o współpracy między różnymi organizacjami. Dodatkowo, odznaczeni zostali m.in.: wojewoda T. Kubas-Hul, gen. SG T. Zybiński, Ł. Kawaliło, M. Boczar, K. Kędzierski oraz J. Sieńko.

Bieszczady, Jawornik Polski, Dynów Przemyśl - zdjęcia

Reklama