Reklama

15-latka odznaczona. Wspaniale kultywuje pamięć pradziadka [ZDJĘCIA]


W Harcie nieopodal Dynowa odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem medali „Katyń 1940”. Gala była kontynuacją uroczystości, jakie miały miejsce dwa dni wcześniej w Rzeszowie, z okazji upamiętnienia 86. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka.


Organizatorem uroczystości w Harcie był prezes rzeszowskiego oddziału Związku Sybiraków Józef Sieńko. Przybyło nań blisko 100 osób, m.in.: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński czy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbryg. Tomasz Baran. Witając przybyłych, prezes J. Sieńko opowiedział, czym dla sybiraków i ich rodzin była i jest nieludzka ziemia. Ziemia męczeńska, przesiąknięta krwią i śmiercią zesłanych tam Polaków...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 77% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/10/2025 14:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama