W Harcie nieopodal Dynowa odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem medali „Katyń 1940”. Gala była kontynuacją uroczystości, jakie miały miejsce dwa dni wcześniej w Rzeszowie, z okazji upamiętnienia 86. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka.
Organizatorem uroczystości w Harcie był prezes rzeszowskiego oddziału Związku Sybiraków Józef Sieńko. Przybyło nań blisko 100 osób, m.in.: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński czy komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbryg. Tomasz Baran. Witając przybyłych, prezes J. Sieńko opowiedział, czym dla sybiraków i ich rodzin była i jest nieludzka ziemia. Ziemia męczeńska, przesiąknięta krwią i śmiercią zesłanych tam Polaków...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze